Mustafa Karadeniz

0
Mustafa Karadeniz

Mustafa Karadeniz Türk Televizyon tarihinin en komik şaka programlarının ve şakalarının altına imzasını atan isimdir. Hakkında ise ekran severler aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi gibi bir çok soruyu merak etmektedir. Peki aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mustafa Karadeniz Kimdir?

Mustafa Karadeniz sunucu, komedyen ve oyuncu. 1978 yılının Aralık ayında dünyaya gelmiştir. Trabzon Endüstri Meslek Lisesi, ardından Niğde Üniversitesi’nden başarı ile mezun olmuştur.

Mustafa Karadeniz Nereli?

Mustafa Karadeniz aslen Trabzon’ludur. Trabzonda doğup büyümüş, eğitimine de memleketi Trabzon’da başlamıştır.

Henüz 13 yaşındayken yerel radyolar’da şakalarına başlamış ardından bir çok kanalda şaka programları hazırlamış ve sunmuştur. Vatani görevini yaptığı dönemde de Silahlı Kuvvetlerin gecelerinde şov yaptığını dile getirmiştir. Askerden sonra Samsun’a gitmiş, bölgesel televizyonlarda devam etmiş hatta yaptığı bir şaka Reha Muhtar ana haber bülteninde yayınlanmıştır.
Mustafa Karadeniz

Mustafa Karadeniz Kaç Yaşında?

Mustafa Karadeniz 45 yaşındadır. Doğum tarihi 5 Aralık 1978, burcu ise yay.

Mustafa Karadeniz Şakaları;

Özellikle Latif Doğan’ı helikopter’den attığı şakası ile hafızalara kazınmış, zaman zaman yaptığı şakalar nedeni ile sert tepkiler almış, hatta dayak yediğini belirtmiştir. Yaptığı şakaların dünyada bir eşi benzeri olmadığını belirten Karadeniz, bundan sonra yapacağı şakalara dünyanın da güleceğini sözlerine eklemiştir. Alparslan Özmol‘a yaptığı sahte rakı şakası da hala hafızalarda yerini korumaktadır.

Ankaragücü takımını antrenmanda şakalamış, Osuruk ve Maliye şakaları ile de uzun süre gündem olmuştur.

Hiç bir şakayı kopya çekmeden, taklit etmeden hazırlayan usta isim, şakaları genellikle araba kullanırken düşünüp planladığını, şakayı hazırlarken yazdığın ve yönettiğini belirtmiştir. Arada sert tepki alıp, dayak yemesine rağmen Türk insanının şakayı çok iyi kaldırdığını da sözlerine eklemiştir.

Youtube video kanalı;

5 Şubat 2016 tarihinde Youtube video sitesinde açtığı kanal ile şakalarına devam etmektedir. Günümüz itibariyle resmi youtube kanalında abone sayısı 311 B civarındadır. Youtube kanal linki tabloda belirtilmiştir.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi ise @mustafakaradeniztv ‘dir.

2022 yılının Kasım ayında babası vefat etmiştir. Babası Trabzon Vakfıkebir’de Yalıköy Camisinde kılınan namazın ardından defnedilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz