KimNereli.net

Mustafa Karadeniz

Mustafa Karadeniz Kimdir?

Mustafa Karadeniz
Gerçek adı: Mustafa Karadeniz
Doğum Tarihi: 05/12/1978 (42 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Burç: Yay
Meslek: Sunucu
Mezuniyet: Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi
Doğum yeri: Trabzon

Mustafa Karadeniz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Mustafa Karadeniz Türk Televizyon tarihinin en komik şaka programlarının ve şakalarının altına imzasını atan isimdir. Hakkında ise ekran severler aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi gibi bir çok soruyu merak etmektedir. Peki aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1978 yılının Aralık ayında dünyaya gelen usta isim aslen Trabzon’lu, burcu ise oğlak’tır. Trabzon Endüstri Meslek Lisesi, ardından Niğde Üniversitesi’nden başarı ile mezun olmuştur.

Henüz 13 yaşında iken yerel radyolar’da şakalarına başlamış ardından bir çok kanalda şaka programları hazırlamış ve sunmuştur. Vatani görevini yaptığı dönemde de Silahlı Kuvvetlerin gecelerinde şov yaptığını dile getirmiştir. Askerden sonra Samsun’a gitmiş, bölgesel televizyonlarda devam etmiş hatta yaptığı bir şaka Reha Muhtar ana haber bülteninde yayınlanmıştır.

Mustafa Karadeniz şakaları;

Özellikle Latif Doğan‘ı helikopter’den attığı şakası ile hafızalara kazınmış, zaman zaman yaptığı şakalar nedeni ile sert tepkiler almış, hatta dayak yediğini belirtmiştir. Yaptığı şakaların dünyada bir eşi benzeri olmadığını belirten Mustafa Karadeniz, bundan sonra yapacağı şakalara dünyanın da güleceğini sözlerine eklemiştir. Alparslan Özmol‘a yaptığı sahte rakı şakası da hala hafızalarda yerini korumaktadır.

Hiç bir şakayı kopya çekmeden, taklit etmeden hazırlayan usta isim, şakaları genellikle araba kullanırken düşünüp planladığını, şakayı hazırlarken yazdığın ve yönettiğini belirtmiştir. Arada sert tepki alıp, dayak yemesine rağmen Türk insanının şakayı çok iyi kaldırdığını da sözlerine eklemiştir.

Youtube video kanalı;

5 Şubat 2016 tarihinde Youtube video sitesinde açtığı kanal ile şakalarına devam etmektedir. Günümüz itibariyle resmi youtube kanalında abone sayısı 217 B civarındadır. Youtube kanal linki tabloda belirtilmiştir.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Mustafa Karadeniz
Gerçek adı: Mustafa Karadeniz
Doğum Tarihi: 05/12/1978 (42 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Burç: Yay
Meslek: Sunucu
Mezuniyet: Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi
Doğum yeri: Trabzon
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

498.598 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

493.256 kez okundu

3.

Beren Saat

424.453 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

398.629 kez okundu

5.

Tarık Akan

310.893 kez okundu

6.

Tarkan

259.561 kez okundu

7.

Volkan Demirel

240.440 kez okundu

8.

Emre Mor

215.689 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

215.019 kez okundu

10.

Ersay Üner

211.952 kez okundu