Alparslan Özmol

Alparslan Özmol uzun yıllardır Çaycı Hüseyin tiplemesi ile evlerimize konuk olmaktadır. Hakkında ise merak edilen bir çok sorunun cevabı ekran severler tarafından araştırılmaktadır. Kaç yaşında? aslen nereli? boyu ve kilosu gibi bir çok bilginin cevabı, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1976 yılında Almanya, Hamburg’da dünyaya gelen Alparslan Özmol’un babası 25 sene Almanya’da işçi olarak çalışmıştır. Bu nedenle Almanya’da doğmuş, daha sonra 5 yaşında iken kalıcı olarak Türkiye’ye dönüş yapmışlardır.

Ekran severlerin uzun seneler büyük beğeni ile izlediği Çocuklar Duymasın dizisinde Çaycı Hüseyin’i canlandırmıştır. Halen günümüzde dizinin oyuncu kadrosunda aktif olarak oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

Alparslan Özmol en çok boyu ile gündeme gelmektedir. Peki boyu kaç?

Ortaokul döneminde boyunun 1.27 olması nedeni ile eğitim hayatını sonlandırdığını belirtmiştir. Diğer aile fertlerinin boylarının normal olduğunu dile getirmiştir. Anne ve babasının boyunun normal olduğunu ablalarının ise boylarının 1.80 civarında olduğunu belirten Özmol cüce değil kısayım, bir çok cüce ile karşılaştım hepsi benden çok daha kısaydı diyerek bir röportaj’da bu konuya açıklık getirmiştir.

Doğduğunda doktorların kendisi için boyunun kısa olacağını 3 ay bir tedavi uygulandığını ancak boyunun en fazla 1.40 olur dediklerini belirtmiştir. Tablodada belirtildiği üzere Alparslan Özmol boyu 1.40 cm, kilosu ise 70’tir.

Bursa Ulu Cami civarında bulunan bir eşarp dükkanında satış yapmaya başlamış ve gelen turistlere eşyaları satabilmek için çat pat bir kaç yabancı dilin kelimelerini öğrenmiştir. Bu dönemde oyuncu arkadaşlara da sahip olan Özmol, arkadaşlarının da tavsiyesi üzere Bursa Devlet Tiyatrosu’nda bir oyunda kralın soytarısı isimli oyun ile tiyatro hayatına adım atmıştır.

Çaycı Hüseyin tiplemesi ile ekran severlerin büyük beğenisini kazanan usta oyuncu baba tarafından aslen Bursa’lıdır ve yaşantısını da Bursa’da sürdürmektedir.

Özellikle son dönemlerde Çaycı Hüseyin Öldü gibi bir çok haber gündeme gelmiştir. Neyseki kısa sürede bu haberin asılsız olduğu açıklanmıştır. Son olarak hangi takımlı sorusunun cevabını ise koyu bir Bursasporlu olarak verebiliriz.

Oynadığı sinema ve diziler;

Çocuklar Duymasın ile tanınsada daha önce bir çok projede rol almıştır.

1999 – 2003 – Ayrılsak da Beraberiz (Çaycı Hüseyin)
2000 – Kahkaha Show
2002 – En Son Babalar Duyar (Hüseyin)
2002 – Reyting Hamdi
2002 – 2004 – Çocuklar Duymasın (Çaycı Hüseyin)
2004 – En İyi Arkadaşım (Astıra)
2005- Saklambaç (Satır)
2006 – Güldünya (General Siton)
2007 – Düş Yakamdan (Hıdır)
2007 – Hakkını Helal Et (Emin)
2008 – Komedi Türk (Alparslan)
2008 – Pulsar (Hırsız Mecit)
2008 – Çorap Söküğü (Alaprslan)
2009 – Yalancı Romantik
2008 – 2013 – 2017- Çocuklar Duymasın
2012 – 2015 – Yeşil Deniz (Kundakçı Bahattin)

2006 yılında Sınav (Kantinci Seyfo), 2012 yılında Laz Vampir Tirakula (Damar Osman), 2015 yılınnda Hep Yek (Adem) ve 2016 yılında Temel ile Dursun İstanbul’da (Kara Hüsnü) adlı sinema filmlerinde rol almıştır.


2013 yılında ise şakacı Mustafa Karadeniz tarafından usta oyuncuya yaptığı şakanın videosu;

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz