Murat Topoğlu

0

Murat Topoğlu aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? kısaca özgeçmiş bilgileri, hayatı ve biyografisi.

Aslen 1960 yılında Nevşehir Avanos’ta dünyaya gelmiştir. 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından İsviçre’de Akupunktur çalışmalarına başlamıştır. 1985 senesinde Sağlık Bakanlığı tarafından görevli olarak Sri-Lanka Kolombo’daki Akupunktur akademisinde öğrenim görmüştür.

Murat Topoğlu Çalışma Hayatı;

Daha sonra Danimarka Kopenhag’ta 4. Avrupa Akupunktur ve Doğal Tıp Kongresine katılmış, 1988 senesinde ise Çin’e Akupunktur tedavisi üzerine master yapmak için gitmiştir. Pekin Şangay ve Hong-Kong’ çalışmalar yapmış, gözlem ve incelemelerine Filipin ve Amerika’da devam etmiştir.

1990 yılında Dünya Sağlık Örgütü tarafından Fransa Paris’te düzenlenen 2.Dünya kongresine davet edilmiş, Obezite ve akupunktur ile tedavisi konulu bir bildiri sunmuştur.

1992’de Macaristan Budapeşte’de Dünya kongresinde Migrenin Akupunkturla Tedavisi bildirisini de sunmuştur.

Tıbbi ve estetik Mezoterapi ile sellülit, lokal şişmanlığın ve yağların azaltılması üzerine Paris ve Barcelona’da eğitim almıştır. 1993 yılında Kyoto’da III. Dünya Akupunktur Kongresine katılmıştır.


1994 senesinde, Türkiye’de gerçekleştirilen Uluslararası Akupunktur Sempozyumuna Genel Sekreterlik yapan Murat Topoğlu, 1996’da Amerika New York’ta katıldığı uluslararası Kongrede Obezite ve Akupunktur konusunda bildiri sunmuştur.

1996’da İtalya Cervia’da Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan Akupunktur Normlarının belirlenmesi, Assamblesine Türkiye adına gözlemci olarak katılmıştır. 1997’de Çin’de Dünya Akupunktur Dernekleri Federasyonu kongresinde yer almıştır.

1998’de Brezilya’da, Çin Tibbi Kongresinde Brezilya’dan davet almış obezite tedavisi konusunda konferans ve workshop yapmıştır.

1999 senesinde Amerika Las Vegas’ta Kulak Akupunktur kongresine katılmış, Ulusal Kulak Akupunktur sınavını da geçmiş ve Amerika’da konu ile ilgili çalışma hakkını da kazanmıştır.

Sonraki yıllarda daha bir çok kongre, dernek, kurs ve sempozyumlara katılmış olan Dr. Murat Topoğlu, 2003 senesinde Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından açılan Akupunktur Kursunda eğitim vermiştir.

Günümüzde Akupunktur Derneği Başkanı ve Akupunktur Tedavi Kliniği sahibi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca bir çok televizyon kanalında konuk olarak yer almaktadır. En son 2018 yılında Çağla Şikel ile Fox Tv’de Canlı Yayına katılmıştır.

Klinik Adresi ve iletişim bilgileri; Abidei Hürriyet Cad. 197/1-2 Şişli İstanbul Telefon: 0212 247 43 90 / 0212 224 74 33

İngilizce, Fransızca ve biraz da Çince bilen Dr. Murat Topoğlu’nun burcu ise Koç’tur. 2007 yılında Hülya Öztürk ile evliliği son bulmuştur. Bu evliliğinden Aleyna isminde bir kızı vardır. 2012 yılında evlenmiştir. Ancak eşinin ismi bilinmemektedir. İkinci evliliğinden de bir oğlu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz