Cengiz Çimen

Mülayim Cengiz Çimen hakkında merak edilenler. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1974 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Mülayim Cengiz Çimen İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi mezunudur.

5 sene usta oyuncu ve sunucu, Erhan Yazıcıoğlu ile beraber ATV ekranlarında yayınlanmış olan Seç Bakalım isimli programda görev almıştır. Aynı dönemde tiyatro eğitimi de almış vatani görevinini ardından bir süre ünlü sanatçı Emel Müftüoğlu ile birlikte çalışmıştır. Daha sonra Kanal D ekranlarında yayınlanan Sabah Sabah Seda Sayan programında 6 sene görev yapmıştır.

Yolların Mülayimi, İl il Mülayim, Ramazan Ailesi ve Seç Bakalım’da 5 sene yer almış. 2 sene Turnike yarışmasında ve Canlı Canlı magazin programında muhabirlik yapmıştır. Ayrıca Kral TV, Kral Fm ve Power Fm gibi önemli medya kuruluşlarında da VJ ve DJ olarak çalışmıştır.

Özellikle 2018 yılında katıldığı bir magazin programında Seda Sayan ile ilgili yaptığı açıklama ile uzun süre medyanın gündeminde yer almıştır. Seda Sayan’ın programında çalıştığı dönemde Cuma Namazı’na gittiği gerekçesi ile işten kovulduğunu belirtmiştir.

Sibel Çimen ile evlidir ve bu evliliğinden Hukuk Fakültesinde okuyan bir kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz