Merve Sanay

Merve Sanay sosyal medya dünyasının son dönemlerde isminden sık sık söz ettiği güzel isimlerdendir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Merve Sanay Kimdir?

Periscope ve İnstagram hesabı ile büyük bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. 1996 yılında dünyaya gelen güzel isim İstanbul doğumludur. Sanay gerçek soyismi değildir. Ancak gerçek soyadı da bilinmemektedir. Ayrıca ilerleyen dönemlerde ismini değiştirmeyi düşündüğünü dile getirmiştir. Hem güzelliği hemde yayınladığı videolar ile sıkça gündeme gelmiş son olarak günümüzde oyunculuğa adım atmıştır.

Merve Sanay Boyu, Kaç Yaşında?

1996 doğumlu, 2021 yılı itibariyle 25 yaşındadır. Boyu 1.78 cm, kilosu ise 58’dir. Doğum tarihi gün ve ay olarak bilinemediği için burç bilgisine ulaşılamamıştır. Ayrıca aslen nereli olduğu da araştırılmaktadır.

Periscope dünyasına giriş yapmadan önce bayan kuaförü olarak çalışmıştır. Kendisinden büyük bir abisi vardır. Çekmiş olduğu videolardan dolayı babası ile de arası açık olan Merve Sanay uzun süre babası ile görüşmemiştir.

2016 yılında Türk Lokumu isimli sinema filminde rol almıştır. Ayrıca gece kulüplerinde parti düzenlemekte ve partilerde dj olarak eğlence mekanlarını coşturmaktadır.

Bir başka instagram ve sosyal medya fenomeni Damla Ekmekçioğlu ile birlikte bir çok eğlence mekanında dj olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İstanbul’da yaşamaktadır ancak sık sık farklı kulüplerde çalışmalarını gerçekleştirmek için sürekli il dışına çıkmaktadır. Yaşantısını arkadaşı Damla Ekmekçioğlu ile birlikte aynı evde sürdürmektedir.

Merve Sanay 3 kez hatim indirdiğini, Kuran-ı Kerim’i Arapça olarak okuyabildiğini belirtmiştir. Ramazan aylarında oruç tuttuklarını, geçmiş zamanlarda namaz kıldığını ve teravih’e gittiğini bir video paylaşımında belirtmiştir. Cinsel tercihi ile ilgili soruya ise aslında kızlardan daha çok hoşlanıyorum, ancak evlenip çoluk çocuğa’da karışmak istiyorum diye cevap vermiştir. Son olarak evlendikten sonra her şeye de tövbe edebilirim diye sohbeti noktalamışlardır.

2021 yılı itibariyle İnstagram hesabında takipçi sayısı 1,1milyon civarındadır. Yine aynı şekilde Twitter hesabında da ciddi bir takipçi sayısına sahiptir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz