Melih Ecertaş

Melih Ecertaş hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, çalışmaları, iş hayatı ve kısaca biyografi bilgileri.

1987 yılında Bursa’nın İnegöl İlçesi’nde dünyaya gelen Melih Ecertaş, 2004 senesinde Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni tamamlamıştır. Ardından 2009 senesinde Beykent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1.likle mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından kazanmış olduğu Fulbright bursu ile ABD’nin Boston Şehri’nde Emerson College’da Pazarlama İletişimi alanında Yüksek Lisans yapmıştır. MIT/Sloan School of Management’ta araştırma asistanlığı, devamında ise Gebze Teknik Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları alanında doktora çalışmasını sürdürmektedir.

Melih Ecertaş iş hayatı;

2011 ve 2019 seneleri arasında Çilek Mobilya’da Kurumsal Gelişim Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmüştür. 2015 ve 2017 seneleri arasında, İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı alanında faaliyet göstermekte olan Mental HR’da Kurucu ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmıştır. Yurt içi ve yurt dışı pek çok organizasyon bünyesinde, İnsan Kaynakları Sistem Tasarımı, Performans Yönetim Sistemleri. Çalışan Ödüllendirme Modelleri, Stratejik Planlama, Yetenek Yönetimi, İK Dijital Dönüşümü ve diğer Organizasyonel Gelişim projelerinde görev yapmıştır.

2018 senesinde, uluslararası yatırım danışmanlığı şirketi Eurasia Invest’in kurucuları arasında yer alan Ecertaş, günümüzde aktif olarak Yönetim Kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir.

2020 yılının Mart ayında Türk Hava Yolları, Riskin Erken Saptanması Komitesi Başkanı ve Denetimden Sorumlu Komite Üyesi olduğu açıklanmıştır.

Siyaset hayatı;

Ortaokul yıllarından itibaren sivil toplum ve gençlik çalışmalarının içerisinde yer almıştır. 2012 ve 2018 yılları arasında, Adalet ve Kalkınma Partisi Gençlik Kolları’nda İl Teşkilatı’ndan Genel Merkez’e kadar çeşitli kademelerde önemli sorumluluklar üstlenmiş, günümüzde de gençlik ile ilgili çeşitli STK’larda gönüllü faaliyetlerde bulunmaktadır.

2012 – AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliği.
2014 – AK Parti İstanbul Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcısı.
2015 – İl Başkanlığı
2015 – Adalet ve Kalkınma Partisi, Genel Merkez Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi ile Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı.
29 Mayıs 2017 – AK Parti MYK üyeliği.

11 Mayıs 2018 tarihinde ise Genel Merkez Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi’nde görevini Ahmet Büyükgümüş’e devretmiştir.

Evli ve iki çocuk babası olan Ecertaş, ileri derecede İngilizce, orta düzeyde Almanca ve Arapça bilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz