Ahmet Büyükgümüş

Adalet ve Kalkınma Partisi Yönetim Kurulu Üyesi ve Hürriyet ve Adalet İnisiyatifi Sözcüsü Ahmet Büyükgümüş, Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi mezunudur. Ardından İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır.

Günümüzde Galatasaray Üniversitesi, Siyaset Bilimi Doktoro Programı öğrencisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Ahmet Büyükgümüş 2009 ÖSS Türkiye 30.su, 2014 yılında ise (KPSS 30 Puan Türünde) KPSS Türkiye 11.sidir.

Yalova Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Halil İnalcık Osmanlı Tarihi Araştırmaları Entitüsü, Kamu Politikaları Enstitüsü Kurucu Üyesi, Yalova Kent Konseyi Yönetim Kurulu üyesi ve Avrupa Birliği Politikaları Enstitüsü üyelikleri mevcuttur.

Yaşantısını İstanbul Üsküdar’da sürdüren Ahmet Büyükgümüş aslen Yalova’lıdır. 1990 yılında İstanbul Şişli’de dünyaya gelmiştir. Boğa burcudur.

Orta derecede İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmekte aynı zamanda matbu metin okuma ve yazma seviyesinde Osmanlıca diline hakimdir. 2018 yılında Ak Parti Gençlik Kolları Genel Başkanlığına getirilmiştir.

1 Yorum

  1. Basarinizin devamı diliyorum,ben partiniz üyesiyim.OGM den Şube Müdürü olarak Emekliyiyim Yüksek Okul ve Üniversite mezunuyum.Sizlere veya danismaniniza ulasabilecegim bir telefon numarasi varsa bildirebilirmisiniz selam ve saygilar.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz