Mehtap Yılmaz

Mehtap Yılmaz hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? müzik kariyeri, albümleri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1978 yılının Mart ayında dünyaya gelen güzel sanatçı Mehtap Yılmaz Rize doğumludur. Rize’de doğmuş olsa da çocukluk yılları Artvin’de geçen sanatçı çocukluk yıllarında müzik ile ilgilenmeye başlamıştır. Baba tarafından aslen Artvin Hopa, anne tarafından ise aslen Ardahan’ın Avşar Aşireti’ndendir. Anne ve babası ayrılmış o küçük yaşta iken ayrılmışlardır, dört kardeştir. İki kardeş olarak babanın yanında kalmışlardır. Ancak babası daha sonra tekrar evlenmeye karar verdiği için tekrar annesinin yanına dönmüştür. Kendisinden küçük bir erkek kardeşi Doktor’dur. Babasının bağlama çalış şarkı söylediği belirtilen Mehtap Yılmaz’ın hayatı bir arkadaşı ile gittiği restaurant’da değişmiştir.

Gittikleri mekanda kendisinden şarkısı söylemesi istenmiş, ısrarlara dayanamamış ve bir şarkı söylemiş ardından mekan sahibi tarafından iş teklifi almıştır. O dönemlerde ise dışarından liseyi okumakta ve sekreter olarak çalışmakta idi. Aldığı iş teklifinin ardından işten ayrılarak restaurant’da çalışmaya başlamış, bir klavye eşliğinde şarkılarını seslendirmiştir. O dönemde sahne ismi olarak da Burçak Başak ismini kullanmıştır.

Mehtap Yılmaz popstar macerası;

Popstar yarışmasına katılması da bir arkadaşının ısrarı neticesinde gerçekleşmiştir. Popstar yarışması öncesinde tüm elemeleri geçmiş ve yarışmaya katılmaya hak kazanmıştır. Güçlü sesi ile tüm müzik severlerin ve jürinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. O dönemde jüride ise Bülent Ersoy, Orhan Gencebay, Armağan Çağlayan ve Ebru Gündeş gibi isimler yer almıştı.

Geçmiş yıllarda ayrıca Popstar 2018’in kulisini sunmuştur. Farklı yorumu ve tarzı ile her kesimden büyük beğeni toplayan güzel sanatçı, canlı performansları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. 2020 yılında Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan Söylemezsem Olmaz isimli programın canlı yayın konuğu olan güzel isim, Sedatsakarya orkestrası ile harika bir yayının altına imzasını atmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz