Esra Akaydın

Esra Akaydın seslendirdiği şarkılar ile müzik severlerin büyük beğenisini kazanmıştır. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusu olan ünlü ismin kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Esra Akaydın Kimdir? Aslen Nereli?

2000 yılında dünyaya gelen başarılı isim Esra Akaydın aslen baba tarafından Trabzon’ludur. 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi’nden mezun olan Akaydın, çok küçük yaşlardan itibaren spor ile iç içe olmuştur. Trabzon Basketbol Kulübü bünyesinde basketbol oynamıştır.

İlerleyen süreçte ise müzik dünyasına sağlam bir giriş yapmış özellikle Kürşat Gürel ile seslendirdiği Haram Olasın isimli şarkı ile ciddi bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Kısa süre içinde Youtube dahil bir çok platform’da çok yüksek izlenme ve dinlenme hitlerine ulaşmayı başarmıştır.

Haram Olasın isimli şarkı Youtube trend listesinde 1. sıraya kadar yükselmiş, diğer seslendirdiği şarkılarda milyonlarca izlenme sayısına ulaşmıştır. Seslendirdiği Jest Olsun isimli şarkı ile de iz bırakan Esra Akaydın eski Trabzonspor takımı futbolcusu Yusuf Yazıcı ile de yakın arkadaştır.

Resmi instagram hesabını @esraakaydnn kullanıcı ismi ile kullanmakta, günümüz itibariyle 22bin civarında takipçisi bulunmakta. TYN Musıc Production ile çalışmakta, müzik prodüktörlüğünü ise Durukan Tan üstlenmektedir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz