Kezban Acar

0

Kezban Acar Tarihçi Gözüyle Rusya’nın Ukrayna’yı İşgali hakkında görüşlerini dile getirmektedir. Hakkında kısa sürede bir çok sorunun merak konusu olduğu Prof. Dr. Acar hakkında merak edilenler. Kısaca eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Kezban Acar Kimdir? Nereli?

1971 yılında dünyaya gelen Kezban Acar aslen Konya Çumra doğumludur. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Eğitim Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun olmuştur. Daha sonra University of Kentucky’de Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini tamamlamıştır. Günümüzde ise Celal Bayar Üniversitesi Tarih Bölümü’nde Profesör olarak görev yapmaktadır.

Bugüne kadar kaleme aldığı eserler büyük bir ilgi görmüştür. Çeşitli makale ve çevirileri ile birlikte, Resimlerle Rusya, Savaşlar ve Türkler (Nobel Yayın-Dağıtım, 2004) başlıklı bir eseri daha bulunmaktadır.

13 Mart 2022 tarihinde Habertürk Özel’de Serap Belet ve Kürşad Oğuz’un sunduğu programa katılmıştır. Programa ayrıca BAU Öğretim Görevlisi Abdullah Ağar, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlyas Topsakal, Dış Politika Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Bağcı. Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek, Gazeteci Faruk Aksoy, GÜVSAM Direktörü İsmail Hakkı Pekin, Siyaset Bilimci Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu ve Dış Politika Enstitüsü Orta ve Doğu Avrupa Danışmanı Dr. Hüseyin Oylupınar katılım sağlamıştır.

Resmi twitter hesabı ise @kezbanacar1971

Eserleri:

Ortaçağ’dan Sovyet Devrimi’ne Rusya
Resimlerle Rusya, Savaşlar ve Türkler

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz