Serap Belet

Serap Belet ve Muharrem Sarıkaya soruyor programı ile Habertürk ekranlarında sunuculuk kariyerini sürdürmektedir. Başarılı isim hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Serap Belet Kimdir? Aslen Nereli?

1978 yılında dünyaya gelen başarılı sunucu aslen baba tarafından Kırklareli Vize’lidir. Ancak çocukluk yıllarının büyük bir bölümü İç Anadolu’da geçmiştir. Babasının banka’da çalışması nedeni ile farklı yerlerde görev alması farklı şehirlerde çocukluk yıllarını geçirmesine neden olmuştur. 3 kardeştir, bir ablası ve bir de erkek kardeşi vardır. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv ve Sinema Bölümü’nden mezun olmuştur.

Çok küçük yaşlarda iken çalışmaya başlamış, Üniversiteye de ilkokula erken yaşta başladığı için 17 yaşını doldurmadan başlamıştır. Kariyeri öncesinde mağaza satış elemanı ve sigortacı gibi işlerde çalışmış, mesleki kariyerine ise 1997 senesinde öğrenci iken başlamıştır.

İlk olarak 1997 senesinde Kanal D Arena Programı’nda Uğur Dündar‘ın ekibinde çalışmaya başlamıştır. Daha sonra, Kanal D, Star Tv, kısa bir dönem ATV ve tekrar Kanal D’de muhabir olarak çalışmıştır. Arena Programı’nda bir çok özel haber dosyası hazırlamış, sonraki süreçte muhabirliği spikerlik ile birleştirmiştir. Star Tv de Hafta Sonu Ana Haber Bültenlerini sunmuş, uzun süredir ise Haberturk Tv’de haber programları yapmaktadır. Serap Belet ve Muharrem Sarıkaya soruyor ve Sabah haber kuşağı Gün Başlıyor’u Selçuk Tepeli ile sunmaktadır.

Lösemili Çocuklar Vakfı Dosyası, Trilyonluk Yolsuzluk, Terör Mağdurları ve Bahis Siteleri gibi ses getiren bir çok özel habere imzasını atmış ve Hürriyet Gazetesi manşetlerinde yer almıştır.

Serap Belet Evlimi? Eşi Kim?

Eşi Fransız asıllıdır. Evlendikten sonra Douillet soyadını kullanmaya başlamıştır. Eşi ile evde ilk zamanlar İngilizce konuştuklarını, eşinin daha sonra Türkçe yi öğrendiğini belirtmiştir. Kendisi de Fransızca öğrenmiştir. Eşinin ismine ulaşılamamıştır, ancak bu mutlu evliliğinden iki oğlu vardır, bir oğlunun ismi Kaya Antoine’dir. Hafta sonları eşi ve çocukları ile vakit geçirmekten büyük keyif alan Belet, kamp, deniz ve yürüyüş yaptıklarını belirtmiştir. Zaman zaman Kandıra’da dalga sörfü, kışın ise kayak yapmaya gittiklerini sözlerine eklemiştir.

Serap Belet Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.71 cm, kilosu 60. Yaşı ise 2021 yılı itibariyle 43. Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan başarılı sunucu instagram hesabını @serapbelet olarak kullanmaktadır.

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram Hesabı: @serapbelet
Twitter Hesabı: @serapbelet

13 Yorumlar

  1. şu an beraber yaşadığı eşi mösyö douillet ermeni asıllıdır ve serap belet’ten olma iki oğlunu dindar birer katolik olarak yetiştireceğini her fırsatta vurgulamaktadır. ayrıca doğum yılı yanlış yazılmış. serap belet 1971 doğumludur.

    • Almanya Devlet Televizyonunda Müslüman asıllı sunucuları ekranda görüyoruz. Toplum ne hale gelmiş bizde ne halde.

  2. dini ırkı ne olursa olsun önemli olan insan olmaktır, çok hanımefendi zarif olması yanı sıra olağan üstü türkçesi ve anlaşılır akıcı konuşması da mükkemmel başarılar dilerim.
    Ayrıca sağlıklı mutluluklar dilerim

  3. müslüman kadınların hristiyan erkekle evlenmesi haramdır. bakın çocuklarıda hristiyan olacak. dinine sahip çıkmayan biri için bu önemli değilse sorun yok. iyi olmak başka bişey birbhristiyanlavevlenip çocukların hristiyan olması başka bişey. bana göre yanlış. ha bunu seçmiştir o onun sorunu. kısaca başkasını ilgilendirmez.

  4. Başarılı bir sunucu. Çok konuşmuyor, Soruyu sorup susuyor. Kimi çenebaz kadın sunucular gibi car car konuşmuyor.
    Dini sokup durmayın her şeye. Ne ilgisi var? İslâm Arapların dini. Türklerin inancı Tengri, o zaman. Herkes istediği gibi inanır. Herkes kendi işine baksın.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz