Kadir Bertan

Kadir Bertan Kırmızı Oda dizisinde Delikanlı Sadi (Erkan Petekkaya) ‘nın çocukluk yıllarını canlandırmıştır. Dizideki rolü ile büyük bir beğeni toplayan minik oyuncu ilk dizi oyunculuk deneyimini Kırmızı Oda isimli dizi de gerçekleştirmiştir.

Kadir Bertan Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

İstanbul doğumlu çocuk oyuncu 2012 yılında dünyaya gelmiştir. Doğma büyüme İstanbul, baba tarafından ise aslen Ağrı’lıdır. Burcu başak’tır. Kendisinden küçük bir erkek kardeşi vardır. İlköğretim eğitiminini sürdüren Bertan, 2021 yılı itibariyle 10 yaşındadır. Oyunculuğa çok küçük yaştan itibaren ilgi duymuştur. Tiyatro oyunlarını çok sevmektedir. 2020 senesinde Aşkın Gönül Yazısı isimli sinema filminde rol almıştır. Film de Sebahat Kumaş, Hüseyin Elmalıpınar, Melis Tüzüngüç, Güntuğ Yardımcı ve Beyza Metin gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

2021 yılında ise Kırmızı Oda isimli diziye dahil olmuş ve dizi de Delikanlı Sadi’nin çocukluğunu canlandırmıştır. Kadir Bertan oyunculuğun yanı sıra Muay Thai (Kick Boks) sporu ile de ilgilenmektedir. Resmi instagram hesabı @kadirrbertan ‘dır. Hesabında günümüz itibariyle 10B civarında takipçisi bulunuyor. Sevdiği oyuncular arasında bir çok isim vardır. Ancak ilk aklına gelen isim Burak Özçivit‘tir.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz