Jeyan Büyükburç

0

Jeyan Büyükburç kaç yaşında? nereli? kimdir? Müzik kariyeri, kısaca hayatı.

Jeyan Büyükburç aile hayatı;

Babası Erol Büyükburç ve ilk eşi Türkan Türker’in kızı olarak 1977 yılında dünyaya gelmiştir. Anne ve babası ayrıldığında annesi Jeyan’a 6 aylık hamile idi. 22 Temmuz 1999 tarihinde trafik kazasında yaşamını yitiren Ajlan Büyükburç ablasıdır. Babasının diğer evliliklerinden olan Evren, Özlem ve Esra Elik isimlerinde üç kardeşi vardır. Ancak babası Esra Elik’i reddetmiştir. Babasından hiç bir zaman maddi destek almamış, kendi ayaklarının üzerinde durmuştur. Annesi, anneannesi, teyzesi ve ablasının yanında yetişmiştir.

Küçük yaşlarda iken çok çekingen olan Jeyan Büyükburç ablasının desteği ve ona ön ayak olması ile sahneye çıkmaya başlamıştır. EElence isimli bir mekanda sahne alan sanatçı Nişantaşı Anadolu Lisesi mezunudur. İki dil öğrenmiştir. Daha sonra Akademi İstanbul’da tiyatro eğitimi almıştır. Ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Modern Dans Bölümünü kazanmıştır. Hazırlığı geçmiş anca o dönemde ablasını yitirdiği için ruh halinin de iyi olmaması sebebi ile okula devam edememiştir. Daha sonra İstanbul Kültür Vakfı’nda tercümanlık yapmıştır.

Müzik hayatı;

Sahne aldığı mekanlarda seslendirdiği şarkılar ve dans şovları ile izleyiciden ve müzik severlerden tam not alan başarılı isim 15 yaşından bu yana sahne almaktadır. İlk dönemlerde ablasına vokal yapmıştır. Daha sonra yine bir çok ünlü sanatçının vokalliğini üstlenmiştir. Bir röportaj’ında babasının ve ablasının yeteneklerinden aldığını ve ablasının yolunda ilerlediğini belirtmiştir. Yaptığı işten keyif aldığını hem müzik yaptığını hemde eğlendiğini güzel vakit geçirdiğini dile getirmiştir.

Geçmiş yıllarda Fatih Erkoç, Mine ve Ajlan birlikte iken Fatih Erkoç’un albüm için gruptan ayrıldığını ve kendisine vokal yapmasını istediğini ve onunla çalışmaya başladığını sonrasında ise bir çok ünlü sanatçıya vokal yaptığını belirtmiştir.

İlk defa Cahide’de küvetin içinden çıkıp şarkı söylemiş ve şov yapmıştır, o dönemden itibaren popüler olmuş, Hot Kıtır isimli bir grup kurmuş ve kendi şovlarını yapmıştır. Uzun süreli ilişkilerden yana olduğunu, ancak kendisinin de aldatıldığını aktaran güzel isim maalesef bizim ailemizin kadınlarının kaderinde var diye konu ile ilgili samimi açıklamalarda bulunmuştur.

Jeyan Büyükburç baba tarafından aslen Adana’lıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz