Jay Palfrey

Jay Palfrey son dönemde Müslüman olduğunu açıklamış ve sosyal medyada büyük bir yankı uyandırmıştır. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1996 yılının Mart ayında İngiltere’de dünyaya gelmiştir. Boyu 1.80 cm, kilosu 72, göz rengi mavi, saç rengi açık kahverengi, burcu ise balık’tır. Bir kolej’de Uluslararası Gazetecilik üzerine eğitim alan Palfrey 3 kardeştir, kendisinden küçük bir erkek, bir de kız kardeşi vardır. Günümüz itibariyle bekar olan Palfrey’in mutlu bir birlikteliği, sevgilisi vardır ancak ismi bilinmemektedir.

Jay Palfrey sosyal medya;

Uzun süredir sosyal medya hesapları üzerinden gezi ve seyahat videoları ve resimlerini paylaşan ünlü isim kendisini gezgin olarak tanımlamaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 96,9bin civarındadır. Youtube video kanalında ise abone sayısı 567 B civarındadır.

Müslüman mı? dini inancı nedir?

2017 yılının Ocak ayında Youtube video kanalını açmış, ilk videosunu ise 8 Nisan 2019 tarihinde yayınlamıştır. Seyahat vlogları ve tepki videoları yüklemeye başlamış bir süre sonra ise dünyayı gezmeye başlamıştır. Türkiye, Hindistan, Romanya gibi bir çok ülkeyi gezen Jay Palfrey özellikle Türkiye’yi ziyaret ettiği dönemde Müslümanların yaşamlarından ve inançlarından etkilenmiştir. Uzun süre yaptığı araştırmaların neticesinde ise 16 Ağustos 2020 tarihinde yayınladığı bir video da dinini değiştirdiğini artık İslam dinine bağlanarak Müslüman olduğunu sözlerine eklemiştir. Bilindiği üzere Muhammed Ali ve Mike Tyson gibi dünyaca ünlü isimlerde Müslüman olduklarını açıklamışlardı.

Jay Palfrey ‘in Müslüman olduğu haberleri Türkiye’de de büyük yankı bulmuş, Haber7 sitesinde de konu ile ilgili haber girilmiştir.

Yaptığı açıklamalarda en sevdiği yemeğin menemen, en sevdiği ülkenin Türkiye olduğunu belirtmiştir. Başarılı isim Müslüman olsada henüz ismini değiştirmek ile ilgili bir karar vermediğini belirtmiştir.

Jay Palfrey en son Ulu Camii’yi ziyaret etmiş, açıklamasında şimdiye kadar gördüğü en inanılmaz başyapıtlardan birisi olduğunu ve takipçilerine bu paylaşımı yapmak için sabırsızlandığını ve heyecanlandığını sözlerine eklemiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz