İrem Helvacıoğlu

İrem Helvacıoğlu özellikle rol aldığı Sen Anlat Karadeniz adlı dizide canlandırdığı Nefes karakteri ile ekran severler tarafından büyük bir hayranlıkla izlenmiştir. Güzel oyuncu hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

İrem Helvacıoğlu Kimdir?

Güzel isim İrem Helvacıoğlu tiyatro kökenli bir oyuncudur. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde tiyatro eğitimi almıştır. Merve Helvacıoğlu isminde bir ablası vardır. Babası emekli albaydır. Henüz 11 yaşında iken tiyatroya merak sarmıştır.

Asker bir babanın evladı olduğu için, evde her daim programlı ve disiplinli davranmak önem arzetmiştir. Ancak kendi karakterinin biraz dik başlı ve planlardan hoşlanmayan bir yapıda olduğunu dile getirmiştir.

Çocukluk yılları babasının mesleği sebebi ile Türkiyenin farklı kentlerinde geçmiştir. Erzurum, Ankara ve Malatya’da yaşamış, 13 yaşında tekrar Ankara’ya dönmüştür. O yıllarda, halk oyunları ve voleybol ile ilgilenmiş, resim, tekvando ve izcilik ile haşır neşir olmuştur.
irem helvacioglu8

İrem Helvacıoğlu Nereli?

Almanya’da dünyaya gelen İrem Helvacıoğlu baba tarafından aslen Ankaralıdır.

İrem Helvacıoğlu Boyu, Kaç Yaşında?

İrem Helvacıoğlu 34 yaşında ve 1.73 cm boyundadır. Kilosu 56, burcu kova, göz rengi yeşil, saç rengi ise koyu kahverengidir.
irem helvacioglu6

Yolaç Özcan İrem Helvacıoğlunun Sevgilisi Kimdir?

Güzel oyuncu Yolaç Özcan ile sevgilidir. Yolaç Özcan Le Cordon Bleu – Mutfak Şefi. Şarap Etkinlikleri & Bağ Gezileri – Kahve Tadım Etkinlikleri & Danışmanlık ve Yeme İçme Deneyimi Yazarı, Gurme olarak tanınmaktadır. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @yolacozcan ‘dır.
Oyunculuk Kariyeri:

En son Annenin Sırrıdır Çocuk adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olan güzel isim dizi de Defne karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Geçmiş dönemde Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Esra, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Clara karakterlerini canlandırmıştır.

Yeşil gözlü güzel oyuncu 2015 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Güneşin Kızları adlı dizide Tuğçe karakterini canlandırmıştır. Bugüne kadar Kurtlar Vadisi Pusu, Kızım ve Ben, No:309, Muhteşem Yüzyıl ve Behzat Ç. gibi projelerde rol almıştır.

Diziler:

Annenin Sırrıdır Çocuk (Defne)
Baş Belası (İpek Gümüşçü)
Seni Çok Bekledim)
Sen Anlat Karadeniz (Nefes Zorlu)
No: 309 (Pelinsu Yalın)
Güneşin Kızları (Tuğçe)
Muhteşem Yüzyıl (Clara- Nurbahar Hatun)
Kurtlar Vadisi Pusu (Esra Türkmen)
Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (Narin)

Sinema Filmleri:

Kızım ve Ben (Serap)
Babası (Aslı)
Organik Aşk Hikayeleri (Özge)
Figüran (Asistan)
Aşkın Dili)

Ödüller:

2018- 45. Altın Kelebek Ödülleri/ En İyi Dizi Çifti / Sen Anlat Karadeniz

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @iremhlvcioglu ‘nun günümüz itibariyle 4,3Milyon civarında takipçisi bulunuyor.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz