İrem Altuğ

1980 İstanbul doğumlu güzel oyuncu İrem Altuğ Acıbadem İlkokulu’nu bitirdikten sonra Ümraniye Anadolu Lisesi’nde ortaokul ve Lise eğitimini tamamlamıştır. Başak burcudur.

1988 senesinde Tv’de 7 Gün dergisi tarafından düzenlenen reklam yıldızı yarışmasına katılmış ve yarışmada 1. seçilmiştir.

Reklamlar ile birlikte kamerayla tanışan İrem Altuğ daha sonra eğitim almak için Beyazıt İl Halk Eğitim Kütüphanesi tarafından gerçekleştirilen İstanbul Kültür Oyuncuları çocuk topluluğuna katılmış ve yıl boyu Ayla Algan, Adnan Tonel, Ahmet Yirmibeş, Gökhan İçöz gibi usta isimlerden oyunculuk eğitimi almıştır. 1988 ve 1998 yılları arasında toplam 40’a yakın reklam filminde yer almıştır.

Tiyatro ile birlikte 3 yıl Amerikan Step Dansı, Salon Dansları ve Dünya Halk dansları ile ilgili eğitimler almıştır.

1989 senesinde Karılar Koğuşu isimli sinema filminde çocuk oyuncu olarak Hülya Koçyiğit ve Kadir İnanır gibi oyuncularla birlikte rol almıştır.

1998’de Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’nü kazanan İrem Altuğ oyunculuk eğitimini Amerika’da sürdürme kararı almış ve San Francisco State Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde bir çok usta isimden oyunculuk eğitimi almıştır.

İrem Altuğ bugüne kadar Karılar Koğuşu, Zirve’nin Bedeli, Bir Yılbaşı Düşü, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Ihlamurlar Altında, Eve Giden Yol, Vazgeç Gönlüm, Kirpi, Melekler ve Kumarbazlar, Mordkommission İstanbul, Direk Aşk, Kayıp Aranıyor, Nar, Boğaziçinde Cinayet, Aşk Ekmek Hayaller ve Yola Çıkmak gibi bir çok sinema ve dizide rol almıştır. Günümüzde Çukur dizisinde Ayşe karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

Eğitim hayatı;

1998-2000 – Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Oyunculuk Bölümü
2000-2004 – San Francisco State Üniversitesi Tiyatro Bölümü
2005 – Herbert Berghof Studio Tiyatro Atölyesi….

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz