İlayda Ildır

İlayda Ildır hakkında merak edilen kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? burcu nedir? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

10 Şubat 1996 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen İlayda Ildır, Yeditepe Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur. Katıldığı bir televizyon programında baba tarafından aslen Ankara’lı olduğunu dile getirmiştir. Burcu Kova, boyu 1.66 cm, kilosu ise 53’tür.

Televizyon dünyasına ilk olarak DwSmart reklam filminde yer alarak giriş yapmıştır.

İlayda Ildır oynadığı diziler;

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2017 yılında rol aldığı Aşk Laftan Anlamaz dizisi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra Söz ve Savaşçı isimli dizilerde Nazlı karakterlerine can vermiştir. Dizi oyunculuğu öncesinde Yogo, coca cola, Avon ve D-Smart reklamlarının yüzü olmuştur. Bursa doğumlu güzel oyuncunun sevgilisi Alican Okumuş’tur. Kendisinden iki yaş küçük olan Arda Ildır isminde bir erkek kardeşi de olduğunu söyleyebiliriz.

Tam bir Harry Potter fanı olduğunu belirten güzel oyuncu, ütopik şeylere bayıldığını ve bu film serisinin de bunun en iyi örneği olduğunu belirtmiştir. Filmin yanı sıra Harry Potter kitaplarını da okumaktan büyük keyif almaktadır.

Ütopik şeylerden hoşladığını açıklayan ünlü isim ayrıca bir zaman makinesine sahip olsa 1960’lı yılların İstanbul’unda bulunmak istemektedir. En beğendiği şarkıcı ise dünyaca ünlü isim Justin Timberlake’tir.

Son olarak bir çok kaynakta İlayda Ildır’ın sevgilisi kim sorusunun cevabına Alican Okumuş olarak cevap verilmektedir. Alican Okumuş en son Kalk Gidelim dizisinde rol almıştır. Ayrıca sevgilisi ile birlikte Söz ve Savaşçı isimli dizilerde birlikte rol almıştır.

Sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanan güzel oyuncu’nun 2019 yılı itibariyle resmi instagram hesabında takipçi sayısı 879bin civarındadır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz