Alican Okumuş

0

Alican Okumuş hakkında merak edilen soruların cevapları. Kariyeri, oynadığı sinema ve diziler, boyu, kilosu, sevgilisi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 doğumlu yakışıklı oyuncu Alican Okumuş, İzmir’de dünyaya gelmiştir. Koç burcudur. Boyu 1.84 cm, kilosu ise 83’tür. İlköğretim döneminde tiyatro ile ilgilenmeye başlamış, bir dönem Karşıyaka Spor Kulübünde basketbol oynamıştır. Çocukken hep hayalinde oyunculuk ve Pilot olmak vardı. Oyunculuk için küçük yaşlarda tiyatro kulüplerine dahil olmuştur. Daha sonra kurslara katılmıştır. Ailesinin desteği ile Pilotluk için Mühendislik Fakültesine girmiştir ancak oyunculuk olduğu için Pilot olma hayali ikinci plana atılmıştır. Yine de okulunu aksatmadan devam edeceğini belirtmiştir.

Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun olan Alican Okumuş, daha sonra Amerika’da tiyatro eğitimi almıştır. Günümüzde TRT 1 ekranlarında yayınlanan Kalk Gidelim isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide Halim Dal karakterini canlandırmaktadır.

Sevgilisi İlayda Ildır Söz ve Savaşçı isimli dizilerde rol alan güzel oyuncudur. Sosyal Medya hesaplarından sıkça beraberliklerinin sürdüğüne dair resimler paylaşmaktadırlar.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz