Hulusi Derici

0

Hulusi Derici hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? aslen nereli? mesleği, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1959 yılının Şubat ayında aslen Sinop’ta dünyaya gelen Hulusi Derici Kova burcudur.

1980 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Uygulamalı Endüstri Sanatları Grafik Bölümü’nden mezun olmuştur. 1979 senesinde reklamcılık serüvenine adım atmıştır.

Hulusi Derici iş hayatı;

Esin Ajans (Grafik Tasarımcı), Günaydın Gazetesi (Sayfa Tasarımcısı), İlancılık (Sanat Yönetmeni), Radar Reklam (Yaratıcı Yönetmen), RPM-Radar/CDP EUROPE (Yaratıcı Yönetmen) ve Yorum’da (Yaratıcı Yönetmen).

Daha sonra 1992 yılında Terra Nova’nın kurucu ortağı, Yönetim Kurulu Üyesi ve Yaratıcı Grup Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 1997 yılının Ocak ayında ise M.A.R.K.A.’yı kuran Derici günümüzde aktif olarak M.A.R.K.A.’da CEO ve Yaratıcı Grup Başkanı olarak devam etmektedir.

Geçmişten günümüze ülkemizin reklam tarihinde köşe taşları sayılan bir çok reklam kampanyasında Yaratıcı Yönetmen, Sanat Yönetmeni, Reklam yazarı olarak başarılı projelerin altına imzasını atmıştır.

Türkiye’nin en popüler sanatçılarından olan İrem Derici kızıdır. Ayrıca kızı ile birlikte Bekar Bekir isimli sinema filminde oyuncu olarak rol almıştır.

İlginizi Çekebilir :   Şenol Bal

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz