Hazal Adıyaman

Hazal Adıyaman hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? nerede doğdu? boyu, kilosu kaç? bugüne kadar hangi sinema ve dizilerde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1994 yılının Kasım ayında İstanbul’da dünyaya gelen güzel oyuncu akrep burcudur. Boyu 1.67 cm, kilosu ise 53’tür. Uğur Akademik Lisesi ardından Marmara Üniversitesi Fizik bölümünden mezun olmuştur.

Çok küçük yaşlardan beri oyunculuğa merak saran Hazal Adıyaman ilerleyen yıllarda hayallerini gerçekleştirmiş ve günümüze kadar bir çok başarılı projenin içerisinde oyuncu olarak yer almıştır.

Fizik mezunu olan güzel isim oyunculuk öncesinde Cerrahpaşa’da Radyasyon Onkolojisi bölümünde çalışmıştır. Ortalama 10 ay kadar bu işi sürdürmüş ancak kendisi için üzücü bir iş olması sebebi ile bu işten ayrılmıştır. Her akşam eve mutsuz döndüğünü, kanser hastaları ile birlikte çalıştığını hastaların yaşadıklarına birebir şahit olduğunu bu işi yapabilmek için duygularına hakim olabilmek gerektiğini düşünmüştür. Formasyonunu da tamamlamış öğretmenlikte yapabilme imkanı olan Hazal Adıyaman ancak öğretmenlik yapmayı da tercih etmemiştir.

İlk dizi oyunculuk deneyimini ise 2013 yılında Muhteşem Yüzyıl isimli dizi ile gerçekleştirdi, dizide Gül karakterini canlandırdı.

Hazal Adıyaman oynadığı diziler;

2013 – Muhteşem Yüzyıl (Gül)
2013 – Aşkın Bedeli (Melek)
2014 – Bir Yusuf Masalı (Yasemin)
2015 – Kiraz Mevsimi
2016 – Hanım Köylü (Gülgün)
2016 – Kalbimdeki Deniz (Ece Öztuna)
2017 – Bizim Hikaye (Derin)

Ayrıca Nivea 8×4 reklam ve Pijama isimli müzik grubunun Bulanık Niyetler isimli klibinde oynamıştır. Sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanan güzel oyuncunun günümüz itibariyle resmi instagram hesabındaki takipçi sayısı 97,2bin civarındadır. Maalesef çok merak edilen baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır. Ailesi Yalova’da yaşamaktadır. Fırsat buldukça sık sık ailesinin yanına Yalova’ya gitmektedir.

Türkiye’de en beğendiği bazı oyuncular arasındaİpek Bilgin ve Çetin Tekindor gibi başarılı isimler yer almaktadır. Yabancı dizilerden izlemekten büyük keyif aldığı bazı diziler, The Handmaid’s Tale, Game of Thrones, How to Get Away with Murder, This Is Us ve Friends isimli dizilerdir. Son olarak en fazla merak edilen sorulardan birisi ise sevgilisi var mı? varsa kimdir? bu sorunun cevabı bir dönem oyuncu Batuhan Ekşi olarak verilmektedir. Ancak günümüzde bu sorunun cevabı net olarak bilinememektir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz