Çetin Tekindor

Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu oyuncu Çetin Tekindor 1945 yılında dünyaya gelmiştir.

1987 yılında Zerrin Tekindor ile evlenmiş 10 ay sonra boşanmış ve tekrar evlenmiş ardından tekrar boşanmışlardır. Bu evliliğinden 23 Eylül 1989 doğumlu Hira isminde bir oğlu vardır. Aslen Sivas’lıdır ve Sivas doğumludur.

Geçmişten itibaren bir çok sinema ve dizide rol alan Çetin Tekindor’un özellikle dikkatleri üzerine çektiği bazı dizi ve sinemalar şu şekildedir, Küçük Ağa, Yavrularım, Kerem, Son Türbedar, Babam Ve Oğlum, Ödünç Hayat, Anadolu Kaplanı, Rüya Gibi, Ulak, Asi, İlk Aşk, Av Mevsimi, Dersimiz Atatürk, Deli saraylı, Bir Çocuk Sevdim, Karadayı, İçerde, Ayla ve Babam’dır.

Show Tv ekranlarında yayınlanmakta olan İçerde dizisi oyuncuları arasında yer alan Çetin Tekindor dizide Kebapçı Celal Karabaş karakterini canlandırmıştır. 2018 yılında ise yayın hayatına giren Mehmed Bir Cihan Fatihi isimli dizide Çandarlı Halil Paşa karakteri ile kamera karşısına geçmiştir.

Usta oyuncu Çetin Tekindor 2017 yılında ise Oscar adayı olan sinema filmi Ayla’da Süleyman Dilbirliği karakterini canlandırmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz