Hasan Basri Akdemir

Hasan Basri Akdemir katıldığı canlı yayın televizyon programları ile tanınmıştır. Hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kısaca kariyeri, eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Hasan Basri Akdemir Kimdir?

Hasan Basri Akdemir gazeteci, yazar, sunucu, siyaset bilimci. Fatih Gençosman İlkokulu ve Fatih Vatan Lisesi’nde okumuştur. Malatya İnönü Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Akdemir, üniversitesi’den 2017 yılında mezun olmuştur. 2019’da İstanbul Gelişim Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans yapmaya başlamış ve 2021 senesinde tamamlamıştır.

Hasan Basri Akdemir Nereli?

Hasan Basri Akdemir Malatya’lıdır. Baba tarafından aslen Malatya nüfusuna kayıtlıdır.

2017 yılının Kasım ayında, TV5 bünyesinde editör olarak çalışmaya başlamıştır. Yine aynı kurumda moderatör olarak çalışan Akdemir, 2020 yılında TV 5, ekranlarında yayınlanan İşin Aslı isimli programı hazırlayıp sunmuştur. Ayrıca 4. Güç isimli programı da Mustafa Deniz ile birlikte hazırlayıp sunmuştur.
Hasan Basri Akdemir3
Tv5 Televizyonunda Ekonomi ve Ötesi, Konuşmadan Olmaz, Öyle mi Gerçekten, İşin Aslı ve 4. Güç sunduğu programlardır. Ayrıca Fikri Dergi ve Anahtar TV Yazarı olarakta çalışmalar gerçekleştirmiştir. Geçmiş dönemlerde İletişim Bakanı Fahrettin Altun ile ilgili haberle gündeme gelmiştir.

Günümüzde bir çok televizyon canlı yayın programına katılan Akdemir, yaptığı yorumlar dikkat çekmektedir. Tv100, Haber Global, Habertürk ve daha bir çok televizyon kanalında canlı yayınlara katılmıştır. Hande Aydemir, Başak Şengül, Hande Fırat, Emre Buga ve Mehmet Akif Ersoy gibi isimlerin sunduğu haber programlarında yorumları ile yayınlara katılmıştır.

Hasan Basri Akdemir Kaç Yaşında?

Hasan Basri Akdemir 27 yaşındadır. Doğum tarihi 27 Haziran 1995, burcu ise yengeç’tir.

Hasan Basri Akdemir Evlimi? Eşi Kim?

Hasan Basri Akdemir 1 Ağustos 2022 tarihinde Emel Hanım ile evlenmiştir.

Resmi instagram hesabı @hasanbasriakdemir , resmi twitter hesabı ise @hbasriakdemir ‘dir. Youtube video kanalında da paylaşımları sürmektedir, @@HasanBasriAkdemir youtube video kanalı adresidir.

Hangi partiden, hangi gazetede yazıyor ve siyasi görüşü gibi soruların cevapları da en kısa süre içinde eklenecektir.
hasan basri akdemir2


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz