KimNereli.net

Hande Soral

Hande Soral Kimdir?

Hande Soral
Gerçek adı: Hande Soral
Doğum Tarihi: 02/02/1987 (32 yaşında)
Medeni Hali: Evli (İsmail Demirci ile)
Boy: 1.60
Burç: Kova
Meslek: Oyuncu
Mezuniyet: Bilgi Üniversitesi
Doğum yeri: Bursa İnegöl

Hande Soral Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Hande Soral ekran severler tarafından hayatı ile hep merak edilen ünlü oyuncular arasında yer almaktadır. Hakkında merak edilen Ne zaman ve kiminle evlendi? kaç yaşında? babası kim? aslen nereli? ve daha bilinmeyen bir çok soru ve cevapları kimnereli.net’te.

Hande Soral 2 Şubat 1987 tarihinde aslen Bursa’nın İnegöl İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Kendisi gibi oyuncu olan Bensu Soral ile kardeştir. Ayrıca Bedirhan isminde bir kardeşi daha da vardır, kardeşleri ikiz’dir. Babası’nın ismi Hamdi Soral’dır.

Hande Soral Eğitim hayatı ve mezuniyeti;

İlköğretim ve Ortaokul tahsilini doğup büyüdüğü Bursa’da tamamlamıştır. Lise eğitimini ise, İnegöl Turgut Alp Anadolu Lisesi’nde bitirmiş ardından, İstanbul’da, Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur.

Üniversite döneminde, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’de staj yapmıştır. Özellikle hastane’de kimsesiz hastaların bulunduğu L katında sürekli birbirinden ilginç hikayeler dinlediğini ve o dönemin çok zor bir deneyim olduğunu dile getirmiştir. Okul sonrası tamamen kariyerini oyunculuk yönünde şekillendirse de yinede, mezun olduğu psikoloji defterini de kapatmamıştır.


Oyunculuğa ilginç bir şekilde adım atan Hande Soral, 2008 yılında Komedi Tolga Çevik’in yer aldığı Komedi Dükkanı isimli program’ı izlemeye gitmiştir. O esnada sahneye Tolga Çevik tarafından misafir oyuncu olarak davet edilmiştir. Program’da gösterdiği başarılı performans ile tüm dikkatleri üzerine çekmiş ve bir programın yapımcısı ve yönetmeni Fırat Doğu Parlak tarafından oyunculuk için teklif almıştır. Bir anda tüm hayatı değişmiş ve mezun olduğu üniversite eğitiminin dışında farklı bir kariyer onu beklemiştir.

Bu şekilde oyunculuk ile tanışan Hande Soral daha sonra ise ekranlarda yer alan bir çok dizinin vazgeçilmez oyuncusu olmayı başarmıştır.

Hande Soral Bugüne kadar rol aldığı bazı program, sinema ve diziler;

Komedi Dükkanı, Gecekondu, Küçük Kadınlar, Çalıkuşu, Bir Günah Gibi, Böyle Bitmesin, Alev Alev, Budala, Fatih 2013, Doksanlar, Yılanların Öcü, Kalbim Yangın Yeri, Evlat Kokusu, Birleşen Gönüller ve İsimsizler gibi bir çok projede rol almıştır.

Uzun süre oyuncu İsmail Demirci ile birlikteliği ile magazin ve medya gündeminde yer almıştır. Mutlu son ise İsmail Demirci ve Hande Soral çiftinin 2017 yılı Ekim ayında nikah masasına oturmaları ile sonuçlanmıştır. Günümüzde mutlu evliliği yakışıklı oyuncu İsmail Demirci ile birlikte devam etmektedir.

Etiketler:

Rol Aldığı Diziler

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Hande Soral
Gerçek adı: Hande Soral
Doğum Tarihi: 02/02/1987 (32 yaşında)
Medeni Hali: Evli (İsmail Demirci ile)
Boy: 1.60
Burç: Kova
Meslek: Oyuncu
Mezuniyet: Bilgi Üniversitesi
Doğum yeri: Bursa İnegöl
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

405.181 kez okundu

2.

Beren Saat

395.093 kez okundu

3.

Fuat Güder

316.661 kez okundu

4.

Tarık Akan

297.015 kez okundu

5.

Tarkan

232.323 kez okundu

6.

Mustafa Miraç Kaya

228.621 kez okundu

7.

Volkan Demirel

225.426 kez okundu

8.

Azad Yılmaz

201.591 kez okundu

9.

Emre Mor

200.243 kez okundu

10.

Ersay Üner

195.980 kez okundu