Halil İbrahim Kurum

3

Halil İbrahim Kurum en son Kanal D ekranlarında yayınlanan Seversin isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Yakışıklı oyuncu hakkında hayranları tarafından merak edilen sorulara cevaplar. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Halil İbrahim Kurum Kimdir?

Halil İbrahim Kurum sinema, film ve dizi oyuncusu. Tiyatro kökenli bir oyuncudur. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü mezunudur. Ayrıca Çukurova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda oyunculuk yapmaktadır. Oyunculuğunu geliştirme adına Hindistan ve Almanya gibi ülkelerde çeşitli kurslara ve eğitimlere katılmıştır.

Müzik ile bir hayli ilgili olan başarılı oyuncu bir dönem solist olarak sahne almıştır. Ancak pandemi dönemi öncesinde sahne hayatını noktaladığını belirtmiştir. Bırakma sebebini ise müzik hep dinlenme yerimdi, biraz tanınır olduktan sonra kendisini dinleyenlerin onu görmek için oraya geldiklerini ve bu durumdan rahatsızlık duyması sebebi ile böyle bir karar aldığını belirtmiştir. Ancak yine de sahne dışında her zaman müzik hayatında yer almaktadır.
Halil Ibrahim Kurum5

Halil İbrahim Kurum Nereli?

Halil İbrahim Kurum aslen doğma büyüme Adana’lıdır. Adana ünlü oyuncu için vazgeçilmez memleket sevdasından ötedir. Dünyanın hangi şehrinde olursa olsun illa Adana derim diyen ünlü isim, şehrin insanları denildiğinde aklına amca, dayı, anne ve bacım geliyor diye sözlerini noktalamıştır.

Hakkında bir video içeriğine soru cevaplara şu şekilde cevap vermiştir.

En sevdiği şarkıcı Yıldız Tilbe, en sevdiği şarkı ise yine Yıldız Tilbenin tüm şarkıları cevabı. Küçükken de oyuncu olmak istediğini belirten yakışıklı oyuncunun en sevdiği il ise doğup büyüdüğü memleketi Adana’dır. Sevmek mi sevilmekmi sorusuna sevmek, instagram mı twitter mı sorusuna instagram, çaymı kahvemi sorusuna kahve, yemek yaparmısın sorusuna ise evet cevabı vermiştir.

Hindistan sinema dünyasını da takip eden ünlü oyuncu, Atalarının Birleşik Arap Emirliklerinden geldiğini belirtmiştir. O nedenle hem Ortadoğu’nun acılarını, sanatlarına yansıtmalarını, hem de onların hikayelerini merak etmiştir.
Halil Ibrahim Kurum3

Halil İbrahim Kurum Boyu, Kaç Yaşında?

Halil İbrahim Kurum 33 yaşında ve 1.79 boyundadır. Kilosu 77, burcu ise akreptir. Resmi instagram kullanıcı ismi @halilibrahimkurum ‘un günümüz itibariyle 231bin civarında takipçisi bulunuyor.

Oynadığı Sinema ve Diziler:

En son 2022 yılında Kanal D ekranlarında Burak Yörük ve İlayda Alişan’ın da rol aldığı Seversin isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Yakışıklı oyuncunun rol aldığı sinema ve diziler ise şu şekildedir.

Seversin
Benim Adim Melek (Erdal)
Kuzey Yıldızı
Kızı Kaçıralım Gerisi Kolay
Başımız Belada
Yeni Gelin (Baran)
Hayaller ve Hayatlar (Yiğit)
Oluversin Gari (Ahmet)
Petrol Sevdası (Fikri)

3 Yorumlar

  1. Halil abi keşke gerçek hayatta da Feride ablayla evlenseniz düğünde cagiridiniz
    Seni cok seviyorum ❤️?????? keşke senin kız kardisin olsaydım

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz