Burak Yörük

Burak Yörük Fox Tv ekranlarında yayınlanan Aşk Mantık İntikam adlı dizi de Çınar Yılmaz karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Yakışıklı oyuncu hakkında ekran severler bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Boyu, kilosu, kaç yaşında? oynadığı sinema ve diziler, eğitimi vb. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Burak Yörük Kimdir? Nereli?

1995 yılının Mayıs ayında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu aslen doğma büyüme İstanbul’ludur. İlk oyunculuk deneyimini 7 yaşında iken Sırlar Dünyası isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Akademi 35 Buçuk’ta oyunculuk eğitimi almıştır. Ayrıca Beykent Üniversitesi Tiyatro Bölümünde okumasına rağmen bugüne kadar tiyatro sahnesinde yer almamıştır. Ancak ilerleyen süreçte mutlaka sahne tozu yutmak istediğini dile getirmiştir. Babası Atv de çalıştığı için 6​,7 yaşlarında iken iki projede oyuncu olarak yer almıştır.

Burak Yörük Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.88 cm, kilosu 74, burcu ise ikizler’dir. 2021 yılı itibariyle 27 yaşındadır. Resmi instagram hesabını @burakyoruks olarak kullanmakta, günümüz itibariyle takipçi sayısı 1,2milyon civarındadır. Bir dönem güzel oyuncu Alina Boz ile birlikteliği sık sık magazin gündemine yansımıştır. Ancak birlikteliği son bulmuştur. Bir dönem Avusturya’da yaşayan Türk model Elif Aksu ve Sibil Çetinkaya gibi isimlerle de magazin haberlerinde sevgili oldukları yönünde haberler ile gündeme gelmiştir.

Gelecek projelerde sert rolleri üstlenmek isteyen yakışıklı oyuncu, sarışın olmanın da bu nedenle dezavantaj olduğunu açıklamıştır. Ancak son yılları bu dezavantaj’lı durumun Kıvanç Tatlıtuğ sayesinde kırıldığını da belirtmiştir. İlerleyen süreçte bir çok projede sert karakterleri de canlandırması beklenmektedir.

Aldığı Evlilik teklifleri hakkında düşünceleri;

Sosyal medya üzerinden DM ile bir çok kez evlenme teklifi almıştır. Ancak genç olduğunu ve henüz evlenmeyi düşünmediği için kibarca teklifleri reddetmektedir. Oyunculuk ile birlikte DJ’likte yapan ünlü isim, Ozan Çolakoğlu’nu idol olarak görmektedir. Her ne kadar müziği çok sevip o alanda yer almak istesede oyunculuktanda vazgeçmek istememektedir.

İlginizi Çekebilir :   Metin Akdülger

Oyunculuğu hakkında övgülü sözlerden hoşnut olduğunu belirtmiştir. Sık sık Justin Bieber’e benzetilsede o daha çok iyi bir oyuncuya benzetilmekten yanadır. Doğada vakit geçirmekten keyif almakta, doğa sporlarının yanı sıra golf sporu ile ilgilenmektedir. Rahat ve spor giyimden yanadır.

Burak Yörük Oynadığı filmler;

Rol aldığı projeler 4N1K İlk Aşk dışında, Sırlar Dünyası, Baraj (Tarık), Biz Boşanıyoruz, Şeytan, Perde, 20 Dakika, Ben Onu Çok Sevdim ve Aşk Mantık İntikam adlı projelerdir.

11 Yorumlar

  1. İnşallah nur dolu gözlerin hep mutlulukla dolsun. Seni Yaradan Rabbime şükür iki varsın Burak Yörük her işinde başarılı olmanı dilerim bende senin uzaktan hayranın belki bu dünyada seni görme şansım yok ama hep dualarım seninle . Bilmiyorum ama böyle hissediyorum sen dizide oynadığın gibi çook saf ve güzel yürekli birisisin türkmenistanlı hayranın güzel Rabbim gönlüne göre tüm güzellikleri versin . Solmazın tatlı hayranı Burak 🙂

  2. aslında çok iyi bir oyuncusun senin çok büyük hayranınım sabahtandır senin için arkadaşımla boğuşuyoruz yerim seni yaaaaa gerçekten tüm hayatını kendi hayatımdan daha iyi biliyorum ayrıca 4n1k nın hayranıyım özelliklede SENİN annemden telefonumu alıp ders videosu bahanesiyle senin fotoğraflarına bakıyorum . yani özetle senin sarı saçlarına, boyuna , karizmana,havana, alçakgönüllülüğüne, ERİYORUM , BİTİYORUM , ÖLÜYORUM , bazıları sırf

  3. bazıları sırf yakışıklı olduğundan dolayı senin ilgini çekmeye çalışıyorlar bence çok saçma ama gerçekten ve gerçekten çok tatlısın duydum ki kızlar sana dm den yuruyorlar ama sen kibarlığınla reddediyorsun işte bundan da bitiyorum sana ……..FAZLA SÖZE GEREK YOK TEK KELİMEYLE EFSANESİN

  4. sen dünyanın ilk harikası olmalısın ki kalbimde öylesin BURİŞİMMMMMMMMMMMMMMMMMMM herzaman dediğim gibi muhtişikosun senle çok farklıyız ki unutma “ZIT KUTUPLAR BİRBİRİNİ ÇEKERRRRRR” İKİMİZDE seni ÇOK SEVİYORUZZZZZ

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz