Güneş Şensoy

Güneş Şensoy özellikle rol aldığı Mustang sinema filmi ile dikkat çekmiştir. Genç isim hakkında merak edilenler, kısaca oyunculuk kariyeri, biyografi ve hayatı.

Güneş Şensoy Kimdir?

Güneş Şensoy tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. Açı Lisesi’nde eğitim görmüştür. 4 sene dans dersi alan Güneş Nezihe Şensoy, ayrıca oyunculuk eğitimide almıştır.

2016 senesinde Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan dizisi oyuncu kadrosunda yer alan Şensoy, özellikle rol aldığı Mustang sinema filminde canlandırdığı Lale karakteri ile büyük bir çıkış yakalamıştır.

Güneş Şensoy Kaç Yaşında?

Güneş Şensoy 21 yaşındadır. Doğum tarihi 22 Kasım 2001, burcu akrep, göz rengi ise yeşil’dir.

Aslen baba tarafından nereli olduğu bilgisine ulaşamadığımız güzel oyuncu doğma büyüme İstanbul’ludur. Boy ve kilo bilgisi araştırılmaktadır.
gunes sensoy1 jpg
Güneş Nezihe Şensoy, Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan dizisi tanıtımlarında yer almıştır. Ancak daha sonra rolün Yunan oyuncu Anastasia Tsilimpiou tarafından üstlenildiği açıklanmıştır.

2015 senesinde, Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven’in yönetmenliğini üstlendiği ve Fransa tarafından Oscars ve Golden Globe’da Yabancı Dilde En İyi Film Ödüllerine aday gösterilen “Mustang” adlı filmde başrol oynamıştır. Canlandırdığı Lale karakteri ile Hindistan Goa, Bosna Hersek Saraybosna ve Rusya Sakhalin Uluslararası Film Festivalleri’nde ‘En İyi Aktris’ ödülünü kazanmıştır.

Filmde Elit İşcan, Doğa Zeynep Doğuşlu, İlayda Akdoğan, Tuğba Sunguroğlu, Suzanne Marrot, Bahar Kerimoğlu ve Nihal Koldaş gibi isimlerde rol almıştır.

Arnold Schwarzenegger‘dan Tom Hanks‘e, Nicole Kidman‘dan Kylie Minogue‘ye kadar pek çok Hollywood yıldızının menajerlik ajansı olan CAA (Creative Artists Agency) Güneş Nezihe Şensoy’un menajerlik hizmetlerini yürütmeye başlamıştır. Böylece ilk kez bir Türk oyuncu dünyanın en büyük menajerlik ajansı olarak kabul edilen CAA’nın bünyesinde yer almıştır.

Sevgilisi varmı? varsa kim? sorusunun cevabı bir çok kaynakta Berk isminde bir erkek arkadaşı olduğu bilgili mevcuttur.
gunes sensoy5 jpg
Ödülleri :

Hindistan Goa, uluslararası film festivali, En İyi Aktris ödülü (Mustang) (2015)
Bosna Hersek Saraybosna, uluslararası film festivali, En İyi Aktris ödülü (Mustang) (2015)
Rusya Sakhalin uluslararası film festivali, En İyi Aktris ödülü (Mustang) (2015)

Rol Aldığı Sinema ve Diziler:

Muhteşem Yüzyıl-Kösem (Kösem Sultan‘ın Küçüklüğü) (TV Dizisi) (2015)
Mustang (Lale) (Sinema Filmi) (2015)

Resmi twitter hesabı @gunesnezihe, resmi instagram hesabı ise @gunesnezihe ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz