KimNereli.net

Gülnur Gökçe

Gülnur Gökçe Kimdir?

Gülnur Gökçe
Gerçek adı: Gülnur Gökçe
Doğum Tarihi: 05/07/1982 (38 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Boy: 1.74
Kilo: 55
Burç: Yengeç
Meslek: Şarkıcı
Mezuniyet: İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: Almanya

Gülnur Gökçe Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Gülnur Gökçe müzik dünyasının sevilen isimlerindendir. Hakkında ise kaç yaşında? aslen nereli? müzik kariyeri, evlilik hayatı ve biyografisi sıkça merak edilmektedir.

1982 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen Gülnur Gökçe baba tarafından aslen Sivas Divriği İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Almanya doğumludur. Bir röportaj’da babasının da bağlama çaldığını ve müzik ile iç içe büyüdüğünü belirtmiştir. Okulda iken müzik odasının önünden geçerken kulağını kapıya dayadığını, çalan müziği dinlediğini, bir gün burada şarkı söyleyeceğim dediğini aktaran ünlü isim orkestrada şarkı söyleyerek hayalini de gerçekleştirmeyi başarmıştır.

İstek Vakfı Okulları bünyesinde İlköğretim ve Lise tahsilini tamamlamıştır. Ayrıca o dönem boyunca okulun müzik grubunda solist olarak yer almış, katıldığı yarışmalarda okuluna birincilik kazandırmayı da başaran isim olmuştur. Lise eğitiminin ardından kariyerini müzik eğitimine ve müzik dünyası üzerine kurmayı planlamıştır.

Mimar Sinan. M Batı Müziği Bölümünde eğitim almış, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikal Bölümünden mezun olmuştur. Okulu çok iyi bir derece ile bitirmiştir. 2002 yılında konservatuvarda yer alan hocalarının da destekleri ve yönlendirmeleri ile Eurovision’da ülkemizi temsil eden gruba dahil olmuş ve Estonya’da vokalist olarak ülkemizi temsil etmiştir.

Yarışmanın ardından bir dönem Selena isimli televizyon dizisinde konuk oyuncu olarak yer almıştır. Ayrıca Selena dahil bir çok dizinin jenerik müziklerini seslendirmiştir. Yine o dönemde konservatuar’ın tiyatro bölümünde eğitim almıştır.

2006 senesinde Müzikal’de bulunun hocalarının tavsiyesi ile 4 Yüz grubunun elemelerine katılmıştır. Öncesinden almış olduğu eğitimin yanı sıra güçlü sesi ve yorumu ile gruba dahil olmuştur.

Başarılı sanatçı evlidir bu evliliğinden Nehir isminde bir kızı vardır. Boyu 1.74 cm, kilosu ise 55’tir.

Gülnur Gökçe albümleri;

Ah Canım, Porselen Düşler, Usta, Hiç Sanmam, Vicdanın Konuşsun ve İçimdeki Ses isimli albümleri müzik severler ile buluşturmuştur.

Abisinin kendisine ilk olarak Whitney Houston ve Mariah Carey’in albümlerinin hediye ettiğini, ilk örnek aldığı isimlerinde onlar olduğunu belirtmiştir. Türkiye’de ise beğendi isimler arasında Aşık Veysel ve Sertap Erener yer almaktadır. Ayrıca işini kim iyi yapıyorsa onun kendisi için idol olduğunu dile getirmiştir.


YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Murat Boran 13 Nisan 2020

    Sivas Divriği nin hangi köyünden acaba sesi ve yorumu süper hemşehrim.

Gülnur Gökçe
Gerçek adı: Gülnur Gökçe
Doğum Tarihi: 05/07/1982 (38 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Boy: 1.74
Kilo: 55
Burç: Yengeç
Meslek: Şarkıcı
Mezuniyet: İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: Almanya
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

494.220 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

483.264 kez okundu

3.

Beren Saat

423.008 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

393.309 kez okundu

5.

Tarık Akan

310.251 kez okundu

6.

Tarkan

258.392 kez okundu

7.

Volkan Demirel

239.725 kez okundu

8.

Emre Mor

215.010 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

213.960 kez okundu

10.

Ersay Üner

211.302 kez okundu