Gülnur Gökçe

1

Gülnur Gökçe müzik dünyasının sevilen isimlerindendir. Hakkında ise kaç yaşında? aslen nereli? müzik kariyeri, evlilik hayatı ve biyografisi sıkça merak edilmektedir.

1982 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen Gülnur Gökçe baba tarafından aslen Sivas Divriği İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Almanya doğumludur. Bir röportaj’da babasının da bağlama çaldığını ve müzik ile iç içe büyüdüğünü belirtmiştir. Okulda iken müzik odasının önünden geçerken kulağını kapıya dayadığını, çalan müziği dinlediğini, bir gün burada şarkı söyleyeceğim dediğini aktaran ünlü isim orkestrada şarkı söyleyerek hayalini de gerçekleştirmeyi başarmıştır.

İstek Vakfı Okulları bünyesinde İlköğretim ve Lise tahsilini tamamlamıştır. Ayrıca o dönem boyunca okulun müzik grubunda solist olarak yer almış, katıldığı yarışmalarda okuluna birincilik kazandırmayı da başaran isim olmuştur. Lise eğitiminin ardından kariyerini müzik eğitimine ve müzik dünyası üzerine kurmayı planlamıştır.

Mimar Sinan. M Batı Müziği Bölümünde eğitim almış, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikal Bölümünden mezun olmuştur. Okulu çok iyi bir derece ile bitirmiştir. 2002 yılında konservatuvarda yer alan hocalarının da destekleri ve yönlendirmeleri ile Eurovision’da ülkemizi temsil eden gruba dahil olmuş ve Estonya’da vokalist olarak ülkemizi temsil etmiştir.

Yarışmanın ardından bir dönem Selena isimli televizyon dizisinde konuk oyuncu olarak yer almıştır. Ayrıca Selena dahil bir çok dizinin jenerik müziklerini seslendirmiştir. Yine o dönemde konservatuar’ın tiyatro bölümünde eğitim almıştır.

2006 senesinde Müzikal’de bulunun hocalarının tavsiyesi ile 4 Yüz grubunun elemelerine katılmıştır. Öncesinden almış olduğu eğitimin yanı sıra güçlü sesi ve yorumu ile gruba dahil olmuştur.

Başarılı sanatçı evlidir bu evliliğinden Nehir isminde bir kızı vardır. Boyu 1.74 cm, kilosu ise 55’tir.

Gülnur Gökçe albümleri;

Ah Canım, Porselen Düşler, Usta, Hiç Sanmam, Vicdanın Konuşsun ve İçimdeki Ses isimli albümleri müzik severler ile buluşturmuştur.

Abisinin kendisine ilk olarak Whitney Houston ve Mariah Carey’in albümlerinin hediye ettiğini, ilk örnek aldığı isimlerinde onlar olduğunu belirtmiştir. Türkiye’de ise beğendi isimler arasında Aşık Veysel ve Sertap Erener yer almaktadır. Ayrıca işini kim iyi yapıyorsa onun kendisi için idol olduğunu dile getirmiştir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz