Gül Dümen

Gül Dümen ekran severlerin ve okur severlerin yakından tanıdığı Dr. Haydar Dümen ile evlidir. Hakkında ise bir çok soru merak konusudur. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? ne iş yapıyor? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Gül Dümen aslen Mersin’de dünyaya gelmiştir. Ortaokul ve Lise tahsilini Mersin Anadolu Tevfik Sırrı Gür Lisesi’nde tamamlamıştır. Ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Ayrıca çift anadal yapmış, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı (TVJ) Bölümünü de bitirmiştir. Devamında ise Üsküdar Üniversitesi’nde Klinik Psikolog olarak Yüksek Lisans yapmış, çalışmalarını tez aşamasında sürdürmektedir.

Gül Dümen, 1993 senesinde ünlü isim Dr. Haydar Dümen ile evlenmiştir. Bu evliliğinden bir kızı vardır. Yaklaşık 23 seneden fazladır eşinin hem muayenehanesine gelen hastaları kabul etmekte, hem de eşinin yazı hayatında, kitaplarının hazırlanmasında, konferanslarında ve televizyon programları gibi sosyal ve kültürel alanlarda yardımcısı olarak eşlik etmektedir.

Hakkında eşinin resmi web sitesinde belirtilen açıklamalar şu şekildedir.

Çok küçük yaşlarda iken annesini yitirmiştir. Babaannesi tarafından yetiştirilmiş duygusal bir kimliğe sahip olduğu, sadece olumsuz denebilecek kırılganlık karakterine sahiptir. Bu nedenle başkalarını kırmamaya özen göstermekte, bazen bu özen hastaları ile ilişkilerine de yansımaktadır. Hayvanları çok seven Gül Dümen’in evinde, 3 er adet horoz, güvercin, muhabbet kuşu ve köpek, 6 karga ve 16 tavuk bulunduğu belirtilmektedir.

Eşi ile arasında 32 yaş farkı olan Gül Dümen 1963 doğumludur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz