Haydar Dümen

Haydar Dümen Psikiyatrist ve seksoloji uzmanıdır. Ekran severlerin özellikle cinsel yaşantı üzerine sorularını net bir dille açıklığa kavuşturması ile ünlüdür. Hakkında kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Haydar Dümen Kimdir? Nereli?

Güzin Abla tarzında dert dinleyen, dertlere sorunlara çözüm bulmak için gazete köşe yazarlığı yapmaktadır. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu Haydar Dümen 1958 senesinde nöropsikiyatri uzmanı olarak nöroloji ve psikiyatri dallarında uzmanlık diplomasını almış 25 sene devlet hastanelerinde çalışmış ve 1980 senesinde emekliye ayrılmıştır.

Toplam 23 kitap yazmış ve özellikle ilgi çekici bir hobisi olan Karga tutkusu ile dikkat çekici kişiliği ile ünlüdür. Evinde ise 6 tane karga beslemektedir. 1965 yılında evlendiği ilk eşi ile boşanma davası tam 35 sene sürmüş 1990 yılında boşanabilmişlerdir.

1992 senesinde ise kendisinden 32 yaş küçük olan Gül Dümen ile evlenmiştir. Haydar Dümen Uşak İki Saray Köyü nüfusuna kayıtlıdır ve burada dünyaya gelmiştir, ilk ve ortaöğrenimini Uşak’ta tamamlamış, Liseyi ise Afyon’da okumuştur.

Haydar Dümen Neden Öldü?

11 Şubat 2022 tarihinde 91 yaşında iken hayata gözlerini yummuştur. Salgın döneminde yakalandığı koronavirüs sebebi ile yaşamını yitirmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz