Gözde Ançel

Gözde Ançel son yıllarda özellikle Buray’ın seslendirdiği şarkılar ile adından söz ettirmiştir. Yaptığı besteler ile taraflı tarafsız tüm müzik severlerin gönlünde taht kurmayı başarmıştır. Edinilen bilgilere göre yaşantısını Almanya’nın Hannover şehrinde yaşantısını sürdürmektedir. Bir dönem yaşantısını eşi ile birlikte Avustralya Sidney’de sürdürmüştür. Maalesef kaç yaşında olduğu, doğum tarihi ve aslen nereli olduğu bilgilerine ulaşılamamıştır. Doğum yerinin ise Avustralya Melbourne olduğu tahmin edilmektedir.

Gözde Ançel Buray ile nasıl tanıştı?

Avustralya Sidney’de tanışmışlardır. Buray‘ın o dönemde stüdyo kurmak istediği, Ançel’in ise kendisine şarkılarım var dediğini ve bestelerini yollamak istediğini belirtmiştir. İlk dinlediğinde çok kaale almadığını çünkü kendisine çok şarkı geldiğini belirtmiştir. Ancak sözleri okuduktan sonra sihri hissettiğini ve üç beste yaptıklarını dile getirmiştir. Unutmuş Çoktan, Git, Dönme Geriye ve Eller Alsın ilk ürünleri olmuştur.

Yüreksiz Tilki. İstersen, Deli Kız, Kış Bahçeleri, Taç Mahal, Sahiden ve Gitmem Gerek bu eserlerden sadece bir kaçıdır. Unutmuş Çoktan isimli eserini ise Ferhat Göçer seslendirmiştir. Daha sonra Ançel, Ferhat Göçer’in menajeri Candaş Örnek’e ulaşmış daha sonra Candaş Örnek’in menajerliğini yaptığı Buray ile çalışmaya devam etmiştir.

Evli mi? eşi kim? çocukları var mı?

2004 yılında evlenen başarılı bestecinin bu evliliğinden bir kızı bir de oğlu vardır. Eşinin ismi ise Emin Boynukısa’dır.

Bestelerini seslendiren bazı sanatçılar ise, Selim Gülgören, Ömür Gedik, Ferhat Göçer, Buray, Babutsa, Ozan Doğulu, Ziynet Sali, Ayşe Çınar, Mustafa Ceceli, Özgün, Eli Türkoğlu ve Koray Avcı.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz