Gökhan Özçınar

3

Gökhan Özçınar son dönemlerde özellikle vatandaşlar tarafından katıldığı televizyon programları ile merak edilen isimler arasında yer almaktadır. Op. Dr. Gökhan Özçınar kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1963 yılında aslen Amasya, Merzifon’da dünyaya gelmiştir. İlkokul, ve Ortaokul tahsilini babasının memur (Hava Subayı) olması sebebi ile Anadolu’nun farklı illerinde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni 1986 yılında 5. olarak tamamlamıştır.

Daha sonra aynı üniversite de uzmanlık eğitimini, Nöroşirürji Ana Bilim Dalı’nda yapmış, 6 senelik uzmanlık dönemini 5 sene 8 ay içerisinde tamamlamış, o dönem içerisinde, 10 tanesi yurtdışı olmak üzere 41 adet yayın yapmıştır.


Op. Dr. Gökhan Özçınar, mecburi hizmet görevini ise, Malatya Devlet Hastanesi Beyin Cerrahi Bölümü’nde klinik şefi olarak tamamlamıştır.

1998’de devlet memurluğundan istifa etmiş serbest çalışmaya başlamış, Aynı sene, Finlandiya Helsinki’de ameliyatsız bel ve boyun fıtıkları tedavisinin yapıldığı DBC Active Spine Care kurumunda çalışmalarını sürdürmüştür.

1999 yılının Ekim ayı ile 2002 yılının Mart ayları arasında Flash TV ekranlarında 3,5 sene Önce Sağlık isimli programın hafta içi hergün yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiştir. Yine aynı kanalda Tıp Dünyasından programının sunuculuğunu üstlenmiştir. 2002 yılında 3 ay süre ile Levent Kırca TV’de, hafta içi her gün Sağlıklı Yaşam programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yapan Op. Dr. Gökhan Özçınar 2005 yılında başlayan Digitürk Elmax TV’de yayınlanan “Önce Sağlık” ve 2007 yılında başlayan ve Haber 7 TV’de yayınlanan “Sağlıklı Yaşam” programlarının yapımcılığı ve sunuculuğunu yapmaktadır. Aynı zamanda kurucusu olduğu Bel ve Boyun Akademisi’nde çalışmalarını sürdürmektedir. Bugüne kadar Ebru Akel, Pelin Çift, Çağla Şikel, Zahide Yetiş ve Doğa Rutkay bir çok ünlü ismin sunduğu programlara konuk olarak katılmıştır. Sık sık bu programlara davet edilmekte ekran severler ile bilgi paylaşımı yaparak hizmetlerini devam ettirmektedir.

Gökhan Özçınar; Beyin – Omurilik – Sinir Cerrahisi Uzmanı, Operatör Doktor, Bel ve Boyun Akademisi Kurucusu ve aynı zamanda Program Yapımcısı’dır.

3 Yorumlar

 1. Sayın hocanın a dan z ye geçmişi herşeyi var şimdi program yaptığı t v kanalını yazmamışlar bu art niyet tir bu resmen bir tarafgirliktir. Kınıyorum

 2. Merhaba dr.bey.
  Benim daha evvel dar kanalim vardi.L4 ve L5.
  Sol bacagima vuruyordu.
  Yuruyemiyorum.gecenay munihte bir igne yaptilar biraz rahatladim.agrilarim tekrar basladi.
  Enson yani munihte soylenilen son 3 omur ustuste binmis.
  Cok rahftsizim ne yapabilirim.
  Tesekkurler.
  Saygilar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz