Gökçe Özyol

0

Gökçe Özyol ekranların sevilen oyunculara arasında yer almaktadır. Özellikle Yahşi Cazibe dizisinde canlandırdığı Barış karakter ile gönülleri fethetmeyi başarmıştır. Ardından ekran severlerin hayatı ile merak ettiği isim hakkında bilinmeyenleri araştırılmaya başlandı. Peki kimdir? kaç yaşında? evli mi? işte cevaplar.

Gökçe Özyol 1972 yılında dünyaya gelmiştir, burcu ise Yay’dır. Fanatik olmasa’da Galatasaray takımı taraftarı olduğunu dile getirmiştir. İstanbul doğumlu olan oyuncu’nun baba tarafından ise aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Bir röportaj’da 1999 depreminde kurtarma çalışmalarına katılmış, o dönemde yaşadıkları ve gördükleri nedeni ile psikolojisi’nin bozulduğunu dile getirmiştir.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü’nden mezun olmuştur. İlk oyunculuk deneyimini İki Aile isimli dizi ile gerçekleştirmiştir.

Gökçe Özyol Rol aldığı dizi ve sinema filmleri;

Gece Gündüz, Haneler, Kış Masalı, Masumlar, Nefes Vatan Sağolsun, Yahşi Cazibe, Alemin Kıralı, 20 Dakika, Ali Ayşe’yi Seviyor, Romantik Komedi, İki Kafadar Chinese Connection, Şipşak Anadolu, Böcek, Filinta, Hatasız Kul Olmaz, Kendime İyi Bak, Şimdi Onlar Düşünsün, Güvercin Uçuverdi, No:309, Milyonluk Kuş, Ölümü Gör ve Borç Harç isimli sinema ve dizilerde rol almıştır.

Ayrıca Borat, My Talking Tom, Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor filminde Flynn, Kötü Kedi Şerafettin sinema filminde ise Martı Rıfkı’nın seslendirmelerini yapmıştır. Evet İstiyorum adlı tiyatro oyununda sahne almıştır.


Gökçe Özyol evli mi? özel hayatı;

Başarılı oyuncu 2011 yılında kendisi gibi oyuncu olan Kimya Gökçe Aytaç ile bir evlilik gerçekleştirmiştir. Ardından şiddetli geçimsizlik nedeni ile bu evliliği 2013 yılında son bulmuştur. Sorunlu bir şekilde biten evlilikleri döneminde, birbirlerine karşılıklı şiddet uyguladıkları ve eşini yaraladığı gerekçesi ile 4.5, hakaretten iki yıl hapis cezası almıştır. Eşi’ne ise 2 yıl hapis cezası verilmiştir. Ardından birlikte oturup sakince olayları çözerek anlaşmalı bir şekilde ayrılma kararı almışlardır.

Bir dönem birlikte aynı dizide rol aldığı Fatma Topbaş ile ismi anılmış ancak sonrasında ayrılmışlardır.

Günümüzde Ayça Akoğlu ile mutlu birlikteliği devam etmektedir. Ayça Akoğlu PSYCH-K Temel, Pro, İleri Seviye ve PER-K Uygulayıcısı Osho Konstelasyon Terapisti, Domancic Bioenerji Terapisti, Reconnective Healing ve Reconnection Terapisti (Tekrar Bağlantı) ve Lisanslı GDV Bioelektrografi ve Zyto Operatörü olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz