Gizem Tartar

Gizem Tartar hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? eğitimi, kısaca oyunculuk hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılının Eylül ayında Balıkesir’de dünyaya gelen güzel oyuncu Gizem Tartar, başak burcudur, boyu 1.73 cm, kilosu 50, göz rengi yeşil, saç rengi ise kumral’dır.

Eğitim hayatı;

Özel Altuğ Koleji’nde okuyan Gizem Tartar İlkokul ve Ortaokul yıllarında keman ve bale eğitimi almıştır. Bursa Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nü kazanmıştır. Bilkent Üniversitesi’nde okuduğu sırada Okul Serhat Kılıç’ta yarı zamanlı eğitime başlamıştır. Daha sonra Bilkent Üniversitesi’ni yarıda bırakarak Ankara Sanat Tiyatrosu’nda konservatuvar sınavlarına hazırlanmıştır. Ardından İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk Bölümü’nü burslu kazanmıştır. Mehmet Birkiye’nin öğrencisidir.

Akbank reklamı ve Ezel Akay’in yönetmenliğinde Migros reklamında yer almıştır. 2018 yılında Demet Evgar ve Ceren Moray‘ın başrolünü paylaştığı Avlu dizisinde rol almıştır. En son ise 2020 yılında vizyona giren Efsunlu Ayin filminde yardımcı kadın oyuncu olarak Meltem karakterine hayat vermiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz