Fidan Aslan Eroğlu

0

Fidan Aslan Eroğlu Türkiye’nin ilk ve tek kadın Organize Sanayi Bölgesi Başkanı’dır. Peki kaç yaşında? 31 Mart seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Aday Adayı olduğu açıklanmıştır. Kısaca hakkında merak edilenler, hayatı ve biyografisi.

1978 yılının Ağustos ayında İstanbul’da dünyaya gelen Fidan Aslan Eroğlu Başak burcudur.

Marmara Üniversitesi Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden 1999 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından İngiltere Londra’da University of Richmond’da İşletme Master’ı (MBA) yapmıştır.

İngiltere ve Çekya’da 6 sene çalışmış; sonrasında Türkiye’de aile şirketlerinin yönetimini devralmıştır. 2012 yılından beri PAGDER & ASLAN Plastik İhtisas Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Fidan Aslan Eroğlu Türkiye’deki 310 organize sanayi bölgesinin ilk ve tek kadın başkanı ünvanına sahip isimdir.

1 Kasım 2015 Genel Seçimleri’nde İstanbul 2. Bölge’den CHP milletvekili adayı olmuştur. İngilizce, İtalyanca ve Çekçe bilen Fidan Aslan Eroğlu evlidir ve bu evliliğinden bir çocuğu vardır.

Son dönemlerde Ekrem İmamoğlu için attığı iddia edilen bir tweet ile uzun süre gündemde kalmıştır. Yaptığı açıklamada böyle bir tweet’in söz konusu olmadığını resmi hesaplarından açıklama yaparak kamuoyuna duyurmuştur. Televizyon haber kanalları ve internette yer alan haber sitelerinde CHP Şişli Belediye Başkanlığı adaylığından çekildiği yönünde haberler yapılmıştır.

Fidan Aslan Eroğlu ise “Ben partimizin desteğiyle halkımızın hizmetine talip oldum. Hayatım boyunca başarının tek anahtarının “çalışmak” olduğunu bilerek ve buna inanarak yaşadım. Bundan sonra da herhangi bir sebeple bu inancımdan taviz vermeyeceğim.” açıklamasını yapmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz