Eylem Erener

0

Eylem Erener hakkında merak edilen soruların cevapları. Müzik hayatı, ameliyatı, kısaca biyografi bilgileri.

80’li yılların ünlü sanatçıları arasında yer alan Eylem Erener’in gerçek ismi Hakan Aslan’dır. Yaklaşık 10 sene önce yurtdışında Tayland’da cinsiyet değiştirme ameliyatı olan ünlü sanatçı günümüzde aktif olarak müzik hayatını sürdürmektedir.

Türkiye’de müzik severler tarafından genellikle Kibariye ile hatırlanan Eller Kadir Kıymet Bilmiyor Annem isimli şarkı ile birlikte, Çıldıracağım ve Yar Gibisin’i, ülkemizde ilk seslendiren isimdir. 1988 senesinde, Şansal Plak tarafından büyük bir reklam kampanyasının ardından müzik piyasasına giriş yapmıştır.


Süheyla Altmışdört ve İsmail Hakkı Özkan gibi usta isimlerin öğrencisidir. Çok başarılı bir eğitim hayatı geçirmiş, başarıları nedeni ile sınıf atlayarak eğitim hayatını tamamlamıştır. Konservatuvar’da, Yeşim Salkım, Nuray Hafiftaş ve Sinan Özen gibi ünlü isimler aynı sınıfta okumuştur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur.

Özel kanallı dönemin başladığı zamanlarda televizyon dünyasına konuk olmuş ve tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. O senelerin en büyük plak şirketleri ile albümlerini müzikseverlere ulaştıran Eylem Erener gazinoların son dönemlerinde sahnelere ısınamamıştır. O nedenle sadece özel gecelerde sahne almıştır.

Eylem Erener cinsiyet değiştirme kararı ve ameliyatı;

Cinsiyet değiştirme ile ilgi yaptığı bir açıklama’da, Yurtdışında iken değişime karar verdim ve Tayland’da ameliyat oldum. Kendimi huzurlu ve sağlıklı hissettiğim için yaptım. Huzurlu bir hayatı hiçbir şeye değişmem demiştir.

Yaşantısını İstanbul ve İzmir’de sürdüren Eylem Erener eski dinleyicilerinden tanıyanların olduğunu, çevresinden ters bir tepki almadığını ve ailesinin de hep olumlu baktığını dile getirmiştir. Ayrıca, eski albümlerinde ki resim ve isim için değişikliğe gerek duymadığını ve onların orada kaldığını belirtmiştir. Yakın zamanda yepyeni eserler ile birlikte müzik severlere bir albüm hazırlığında olduğunun müjdesini vermiştir. Günümüzde aralıksız olarak İzmir’de sahne almakta ve müzik hayatını sürdürmektedir. Albümleri ise Küsmeyin Geceler, İşte Bu Şarkı, Tövbe / Yar Gibisin.

İlginizi Çekebilir :   Elvan Odabaşı

Tüm araştırmalarımıza rağmen Eylem Erener’in aslen nereli olduğu, doğum yeri, yaşı, boyu ve kilosu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır. 28 Temmuz doğumlu Aslan burcudur. Ancak doğum yılı tam olarak bilinememektedir. 1968 ‘li olduğu bilgisi ulaştırılmış olsada kesin bilgi değildir.


Son olarak o yılların özel kanallarından olan STAR 1 ekranlarında canlı olarak seslendirdiği Küsmeyin Geceler isimli eser.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz