Nuray Hafiftaş

Nuray Hafiftaş İlköğretimi Taksim’de tamamlamış ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur.

Özellikle Yalan Dünya, Ayrılık Nikahı, İsyan Ediyorum, Hasret ve Gurbet gibi parçalar ile müzik severlerin gönlünde taht kurmayı başarmıştır.

Türk Halk Müziği’nin duayen isimlerinden olan Nuray Hafiftaş 1964 yılı, Kars Ardahan Çıldır doğumlu aslen Azeri kökenli sanatçıdır. 1.5 yaşında iken ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşmiştir. Yaşantısını İstanbul Çatalca Çanakça Köyü’nde sürdürmüştür.

1988 yılında Asker Mektubu isimli albüm ile adım attığı müzik yaşantısını Dilanım, Şimdi Oldu, Eline Düştüm, Sılayı Ver, Leyli Leyli, Atılmaz Sevda, Yaradan Aşkına, Dön İki Gözüm, Arada Bir, İstanbul ve Sen, Eyvah Gönül, Dinle ve Düet Arabesk 2018 albümleri ile sürdürmüştür.

2017 yılında sanatçıya kolon ve karaciğer kanseri teşhisi konulmuştur. Hastalığının ardından Bağırsak ameliyatı olmuş ancak kanser karaciğere sıçramıştır. Uzun süredir tedavi gördüğü Pendik’te özel bir hastanede 14 Şubat 2018 tarihinde 54 yaşında iken yaşamını yitirmiştir. Usta sanatçı hiç evlenmemiştir. Güray Hafiftaş isminde bir erkek kardeşi vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz