Esma Er

0

Esma Er müzik dünyasının başarılı isimlerindendir. Son dönemde Murat Boz ile ilgili haberlerle gündeme gelen güzel sanatçı hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Esma Er Kimdir? Nereli?

Müzik dünyasında başarıları ile adından söz ettiren Esma Er 1981 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur.

İspanyolca, İngilizce ve Fransızca bilen güzel isim, TRT İstanbul Radyosu Batı Müziği Korosu’nun sınavlarına girmiş ve kazanmıştır. Ses sınavını kazandıktan sonra batı müziği korosunda Şef Gökçen Koray eşliğinde senfoni orkestrası ile konserler vermiştir.

Ardından single çalışmaları yapmaya başlamış, ilk albüm çalışmasını ise 2008 senesinde Kim Kimi isimli albüm ile müzik severlerin beğenisine sunmuştur.

Uzun süredir vokalist ve solist olarak çalışmalarını sürdüren Esma Er’in en sevdiği şey ise caz söylemektir.

2022 yılında ünlü şarkıcı Murat Boz‘un bebek paylaşımı dikkat çekmiştir. Bir çok hayranı Murat Boz’a artık sende baba ol, kucağına çok yakıştı gibi yorumlarda bulunmuştur. Güzel saantçı Esma Er ise Murat Boz’un bebekli paylaşımının altına Biz de yapalım notunu düşmüş ve uzun süre sosyal medyada bu yorum gündemde kalmıştır.

Başarılı sanatçının resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @ben.esmaer ‘dir. Günümüz itibariyle hesabında ki takipçi sayısı ise 131bin civarındadır.

Albüm ve Single çalışmaları:

Kim Kimi (2008)
No 2 Maxi Single (2012)
Yelken (2014)
Bilmiyorsun Maxi Single (2016)
Dünya Bir Yana Sen Bir Yanasın Single (2018)
Say Maşallah Single (2020)
Bi Tek Aşk Single (2022)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz