Erkan Bektaş

Erkan Bektaş hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? oynadığı sinema, dizi ve tiyatro oyunları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. Ankara Halk oyuncuları Tiyatro ve Sanat Etkinlik Derneği bünyesinde kursiyer olarak tiyatroya adım atmıştır. Tiyatro Baykuş isimli kendi tiyatrosunu 2010 senesinde kurmuştur.

Bugüne kadar Şefkat Tepe, Ihlamurlar Altında, Kül ve Ateş, Muhteşem Yüzyıl, Kara Yılan, Umutsuz Ev Kadınları, Serçe Sarayı, Aşk ve Ceza, Bir Varmış Bir Yokmuş, Tek Başımıza, Ağır Roman Yeni Dünya, Esir Kalpler, Büyük Umutlar, Bedel, Leyla ile Mecnun, Adını Kalbime Yazdım, Böyle Bitmesin gibi dizilerde rol almıştır. Ayrıca bazı projelerde seslendirme çalışmalarıda gerçekleştirmiştir. En son Show Tv ekranlarında yayınlanan Gülperi isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide Eyüp karakterine hayat vermiştir. Timuçin Esen ve Nurgül Yeşilçay, Aleyna Özgeçen gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

En çok hatırlanan dizi karakteri ise, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz isimli dizideki Ateş karakteri’dir.

Usta oyuncu aslen Ankara’lıdır ve Ankara’da dünyaya gelmiştir.

Erkan Bektaş Oynadığı sinema ve diziler;

(2013) – Sağ Salim 2: Sil Baştan
(2013) – Dağlar Dağımdır
(2013) – Geriye Kalan
(2012) – Ağır Roman Yeni Dünya
(2011) – Kalbim Bir Taş Parçası
(2011) – Geriye Kalan
(2009) – Kül Ve Ateş
(2009) – Hz. Muhammed Allah’ın Elçisi
(2009) – Fay Grim
(2009) – Kaledeki Yalnızlık
(2009) – Bornova Bornova
(2008) – Başka Semtin Çocukları
(2006) – Ihlamurlar Altında

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz