Emre Kızılırmak

Emre Kızılırmak başarılı oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Hakkında merak edilenler, oynadığı diziler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Emre Kızılırmak Kimdir?

Emre Kızılırmak oyuncu, tiyatrocu, manken, model. Günümüze kadar bir çok sinema ve dizi projesinde rol almıştır. Anne ve babası emekli öğretmendir. Babası, Beden Öğretmeni ve basketbol antrenörlüğü yapmıştır.

Kendisinden 3 yaş büyük Havacı Ordu mensubu bir abisi vardır. 1 yaşında iken İzmir Seferihisar ardından Tire Kurtuluş İlköğretim, İlkokul 2.den itibaren Alsancak Anadolu Turizm Meslek Lisesi mezuniyetinin sonuna kadar İzmir’de yaşamıştır.

Emre Kızılırmak Nereli?

Emre Kızılırmak Sivas’lıdır. Aslen baba tarafından Sivas Gemerek İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Doğma büyüme Ankara, anne tarafından ise aslen Samsun’ludur.

Emre Kızılırmak Boyu

Emre Kızılırmak Kaç Yaşında?

Emre Kızılırmak 39 yaşında ve 1.94 boyundadır. Doğum tarihi 9 Mart 1983, burcu aslan, kilosu ise 80’dir.

6 yaşında basketbola başlayan Kızılırmak, İzmir Spor, Balçova Belediyesi, DSİ, Tuborg Kulüplerinde 20 yaşına kadar basketbol oynamıştır.

Emre Kızılırmak Evlimi? Eşi Kim?

Emre Kızılırmak 2012 yılında evlenmiştir, Sevda Kızılırmak ile evlidir. Eşi Sevda Kızılırmak Batman’lıdır. Bu evliliğinden Murat isminde bir oğlu vardır.
emre kizilirmak6

Emre Kızılırmak Eğitimi

Oyunculuk kariyeri dışında müziğe de tutkun olan yakışıklı oyuncu, çeşitli yerlerde Lise ve üniversite yıllarında konsere çıkmıştır. İlk ÖSS denemesi başarısız geçen Kızılırmak 2.de Eskişehir Anadolu Üniversitesi Spor Yüksek Okulu Rekreasyon Bölümünü 1.likle kazanmıştır. Orta hazırlık ve lise hazırlık sınıflarını okumasına rağmen üniversite hazırlık sınıfını da okumuştur.

Üniversitede okuduğu Rekreasyon bölümünde gördüğü mimik-rol, doğaçlama, sahne sanatları koreografisi, dans, dramaturji dersleri dışında, okul haricinde Odunpazarı Belediyesi Tiyatro okulunun sınavını kazandı ve okudu. Sokrates Erasmus programı dahilinde bir sene Slovenya Ljubljana Üniversitesi’nde okudu ve o sene çoğu Avrupa ülkesini gezerek kendi ülkesini ve kültürünü gittiği yerlerde eksiksiz tanıtmıştır.

En son Kadir Has Üniversitesi’nde Film ve Drama okumuştur.
emre kizilirmak7
Modellik Kariyeri:

Best Model Türkiye yarışmasına giren yakışıklı isim, 2. olduktan sonra Güney Kore Seul de düzenlenen Manhunt International 2008 yarışmasına 50 ülke arasından Türkiye’yi temsil etmiştir. En İyi Podyum Modeli seçilmiştir.

Aradan 1 sene sonra Erler Film Şirketinin muhtemel projelerinde oyuncu olarak başlayabilmesi için deneme çekimlerine gitmiştir. Ardından, Türker İnanoğlu‘nun kendisine, Mardin ve İstanbul’da çekimlerine başlanan Aşk Bir Hayal dizisinde başrol teklif etmesi üzerine oyunculuk kariyerine adım atmıştır.

Oynadığı diziler;

Aşk Bir Hayal (Altay) 2009
Dedektif Memoli 2011
Atlılar (TV Dizisi) 2012
Peri Masalı (Mert) (Sinema Filmi) 2013
Kara Para Aşk (Levent İnanç) 2014
Bir Deniz Hikayesi 2015
Hekimoğlu (Hamza) 2019
Alparslan Büyük Selçuklu 2022
Yasak Elma (Selim) 2022

Resmi twitter hesabı @emrekzlrmk resmi instagram hesabı ise @emrekzlrmk ‘dır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz