Emre Kızılırmak

0

Emre Kızılırmak televizyon dünyasının sevilen isimlerindendir. Günümüze kadar bir çok sinema ve dizi projesinde rol alan ünlü isim kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? boyu, kilosu kaç? kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Anne ve babası emekli öğretmen olan yakışıklı oyuncu Emre Kızılırmak 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Kendisinden 3 yaş büyük Havacı Ordu mensubu bir abisi vardır. 1 yaşında iken İzmir Seferihisar ardından Tire Kurtuluş İlköğretim, İlkokul 2.den itibaren Alsancak Anadolu Turizm Meslek Lisesi mezuniyetinin sonuna kadar İzmir’de yaşamıştır.

Baba tarafından aslen, Sivas Gemerek İlçesi nüfusuna kayıtlı olan oyuncunun babası, Beden Öğretmeni ve basketbol antrenörlüğü yapmıştır. Boyu 1.94 cm, kilosu 80, burcu ise aslan’dır.

6 yaşında iken basketbola başlayan Emre Kızılırmak İzmir Spor, Balçova Belediyesi, DSİ, Tuborg Kulüplerinde 20 yaşına kadar basketbol oynamıştır.

Emre Kızılırmak eğitim hayatı;

Oyunculuk kariyeri dışında müziğe de tutkun olan yakışıklı oyuncu, çeşitli yerlerde Lise ve üniversite yıllarında konsere çıkmıştır. İlk ÖSS denemesi başarısız geçen Kızılırmak 2.de Eskişehir Anadolu Üniversitesi Spor Yüksek Okulu Rekreasyon Bölümünü 1.likle kazanmıştır. Orta hazırlık ve lise hazırlık sınıflarını okumasına rağmen üniversite hazırlık sınıfını da okumuştur.

Üniversitede okuduğu Rekreasyon bölümünde gördüğü mimik-rol, doğaçlama, sahne sanatları koreografisi, dans, dramaturji dersleri dışında, okul haricinde Odunpazarı Belediyesi Tiyatro okulunun sınavını kazandı ve okudu. Sokrates Erasmus programı dahilinde bir sene Slovenya Ljubljana Üniversitesi’nde okudu ve o sene çoğu Avrupa ülkesini gezerek kendi ülkesini ve kültürünü gittiği yerlerde eksiksiz tanıtmıştır.

En son Kadir Has Üniversitesi’nde Film ve Drama okumuştur.

Modellik kariyeri;

Best Model Türkiye yarışmasına giren Emre Kızılırmak 2. olduktan sonra Güney Kore Seul de düzenlenen Manhunt International 2008 yarışmasına 50 ülke arasından Türkiye’yi temsil etmiştir. En İyi Podyum Modeli seçilmiştir.

İlginizi Çekebilir :   Enes Osman Aba

Aradan 1 sene sonra Erler Film Şirketinin muhtemel projelerinde oyuncu olarak başlayabilmesi için deneme çekimlerine gitmiştir. Ardından, Türker İnanoğlu‘nun kendisine, Mardin ve İstanbul’da çekimlerine başlanan Aşk Bir Hayal dizisinde başrol teklif etmesi üzerine oyunculuk kariyerine adım atmıştır.

2012 yılında Sevda Kızılırmak ile evlenen yakışıklı oyuncunun Murat isminde bir oğlu vardır.

Oynadığı diziler;

2009 – Aşk Bir Hayal (Altay)
2011 – Dedektif Memoli
2012 – Atlılar (TV Dizisi)
2013 – Peri Masalı (Mert) (Sinema Filmi)
2014 – Kara Para Aşk (Levent İnanç)
2015 – Bir Deniz Hikayesi
2019 – Hekimoğlu (Hamza)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz