Ekin Koç

0

Ekin Koç Üç Kuruş isimli dizinin oyuncu kadrosuna Efe karakteri ile dahil olmuştur. Yakışıklı oyuncu hakkında hayranların bir çok sorunun cevabını araştırıyor. Kariyeri, oynadığı sinema ve diziler, biyografi ve kısaca hayatı.

Ekin Koç Kimdir?

Ekin Koç oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 1992 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Antalya Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesi’ni bitirmiştir. Ardından Üniversiteyi ise İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünde tamamlamıştır.

İlk dizi oyunculuk deneyimini Sana Bir Sır Vereceğim isimli dizi ile yaşamıştır.

O dönemlerde Akademi 35,5 ‘ta oyunculuk eğitimi almıştır. Dizi için bir audition vermiş ve sonrasında yönetmenle görüşerek Sana Bir Sır Vereceğim isimli dizinin oyuncu kadrosuna Tilki karakteri ile dahil olmuştur. Ardından Benim Adım Gültepe isimli dizi de Seyfi karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

Ekin Koç Nereli?

Ekin Koç baba tarafından aslen Antalya Alanya, anne tarafından ise İstanbul’ludur. Babası kim? kimin oğlu gibi sorular da merak konusudur. Babasının ismi Vehbi olması sebebi ile genellikle iş adamı Vehbi Koç ile karıştırılmaktadır. Babası Vehbi Koç turizmci, annesi Şefika Koç ise bankacı’dır. Yetkin Koç isminde bir de erkek kardeşi vardır.
ekin koc3

Ekin Koç Kaç Yaşında?

Ekin Koç 31 yaşındadır. 21 Haziran 1992 tarihinde İstanbul’da doğmuştur, burcu ise yengeç’tir.

Ekin Koç Boyu, Kilosu

Ekin Koç 1.80 cm boyunda ve 75 kg ağırlığındadır.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @ekocofficial ‘dır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı 1milyon civarındadır. Ayrıca @ekinkocofficial kullanıcı ismi ile bir de twitter hesabı bulunuyor, ancak pek aktif olduğu söylenemez.

Genellikle fotoğraf çektirmekten pek hoşlanmayan yakışıklı oyuncu, iyi düzeyde İngilizce bilmektedir. Ayrıca pek fazla röportaj vermekten ve özel hayatı ile ilgili açıklama yapmaktan da uzak durmaya çalışmakta, özel hayatını gözlerden uzak yaşamayı tercih etmektedir.

Ekin Koç Sevgilisi

Ekin Koç bir dönem güzel oyuncu Dila Danışman ile sevgili oldukları yönünde haberler ile gündeme gelmiştir. Ancak yakışıklı oyuncu Dila’yla sevgili değiliz, diziden arkadaşım. Doğum günümde çekilmiş bir fotoğraf çıktı basında. diye açıklama da bulunmuştur. Bir dönem yine güzel oyuncu Sevda Erginci ile de aşk dedikoduları çıkmış ancak sadece arkadaş oldukları açıklanmıştır.

Sevgilisi ise son dönemde de magazin gündemine yansıyan güzel isim Irina Lunkova’dır. 2021 yılının Eylül ayından bu yana Ukraynalı model Irina Lunkova ile mutlu birlikteliğinin sürdüğü belirtilmektedir.
ekin koc8

Ekin Koç Oynadığı Diziler:

Ekin Koç en son Üç Kuruş adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve Efe karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Üç Kuruş isimli dizi de ayrıca Necip Memili, Uraz Kaygılaroğlu, Aslıhan Malbora, Nesrin Cavadzade, Bora Akkaş, Damla Makar, Sezin Akbaşoğulları, Civan Canova ve Nursel Köse gibi isimler de rol almıştır.

Sana Bir Sır Vereceğim (Tilki)
Benim Adım Gültepe (Seyfi)
Evli ve Öfkeli
Muhteşem Yüzyıl Kösem (1. Ahmet)
Hayat Sırları (Burak Özer)
7 Yüz (Kaan)
Bozkır (Nuri Pakdemir)
Uyanış Büyük Selçuklu
Üç Kuruş (Efe)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz