Sevda Erginci

Sevda Erginci hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? evli mi? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılının Ekim ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Boyu 1.65 cm, kilosu 52, burcu ise terazi’dir. Baba tarafından aslen Mardin, anne tarafından ise aslen Makedonya Göçmeni’dir. Henüz 4 yaşında iken anne ve babası boşanan güzel oyuncu, 15’li yaşların başında tiyatro ve oyunculuk ile ilgilenmeye başlamıştır. İlk tiyatro deneyimini ise Semaver Kumpanya çocuk tiyatrosunda Paki ve Çiçekleri isimli oyun ile gerçekleştirmiştir. Güzel oyuncu Kenter Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi almıştır. Ayrıca 2015 Best Model Of Turkey 1.cisidir.

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2012 yılında Koyu Kırmızı isimli dizi ile gerçekleştirmiş ve dizide Ayşe karakterini canlandırmıştır. Daha sonra birbirinden başarılı sinema ve dizi projelerinde rol almıştır.

Sevda Erginci oynadığı diziler;

2012 – Koyu Kırmızı (Ayşe)
2012 – Veda (Lamia)
2013, 2015 – Karagül (Ayşe)
2016 – Hayat Bazen Tatlıdır (Kara Sevda)
2017 – Ver Elini Aşk (Sultan Ayperi)
2018 – Altın Tepsi
2018 – Yasak Elma (Zeynep Yılmaz)
2019 – Sevgili Geçmiş (İpek Gencer)

Ayrıca 27 Kasım 2015 tarihinde vizyona giren Uzaklarda Arama isimli sinema filminde Nazlı karakterini canlandırmıştır. Filmde Mehtap Bayri, Yağmur Ünal, Serkan Şenalp, Mustafa Uğurlu, Kaan Urgancıoğlu, Emirhan Oktay ve Ekin Türkmen gibi oyuncular yer almıştır. Sinema filmi Muğla’nın Menteşe ilçesinde çekilmiştir.

Günümüzde ise Star Tv ekranlarında yayınlanan Sevgili Geçmiş isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almakta ve İpek Gencer karakterini canlandırmaktadır.

Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan Sevda Erginci’nin resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 1,2milyon civarındadır.

En fazla merak edilen sorulardan birisi de sevgilisi var mı? varsa kimdir? sorusunun cevabı. Günümüzde magazin dünyasına sık sık yansıyan mutlu bir birlikteliği bulunmaktadır. Yakışıklı oyuncu, model Yılmaz Kunt ile birlikteliği sürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz