Egemen Töreli

Egemen Töreli 2018 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu hayata gözlerini yummuştur. Peki kimdir? aslen nereli? kaç yaşında ve neden öldü? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1967 yılında dünyaya gelen Egemen Töreli 23 Nisan doğumludur. Doğum tarihi nedeni ile resmi sayfasında belirttiği üzere, teyzesi ve babasının hastaneye giderken isminin Egemen, ya da Ulusal olsun demeleri üzerine, annesinin Ulusal alışık olmadığımız ancak Egemen alışık olduğumuz bir isim demesiyle ismini bayramla birlikte aldığını aktarmıştır. Ünlülerin astrologu ve medyada Burçların Efendisi ismi ile tanınmaktadır.

Aslen Tekirdağ, Çorlu doğumlu olan Egemen Töreli, İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini Tekirdağ’da tamamlamış, ardından Ankara Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Endüstri İlişkileri bölümünden mezun olmuştur.

Yurtdışında astronomi ve parapsikoloji eğitimi de alan Egemen Töreli, 1995 yılında basın medya ile tanışmıştır. 1985 yılından bu yana burçlar ve astroloji ile iç içe olan Egemen Töreli, 2007 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan, Orada Neler Oluyor isimli program ile gündeme girmiş ardından, Seda Sayan ile sabah programları ve evlilik programları ile medyada yer almaya devam etmiştir. Ayrıca farklı internet siteleri ve dergilerde yazılarıda yayınlanan Töreli, Ajans Töreli ve Renkly Dergi’ninde sahibidir. Diğer yandan, tarım sektöründe köylere gazete çıkarmakta ve fuar çalışmaları ile de yakından ilgilenerek çalışmalarını sürdürmüştür.

2018 yılında yaşantısını sürdürdüğü Çorlu’da geçirdiği trafik sonucu 51 yaşında iken yaşamını yitirmiştir. Kazanın ardından Çorlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz