Eflatun

Eflatun mahlası ile müzik severler tarafından büyük beğeni ile dinlenen sanatçı hakkında merak edilen soruların cevapları. Gerçek ismi nedir? nereli? kaç yaşında? müzik kariyeri, eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Eflatun ismi ile tanınan müzisyen, sanatçı Oğuz Kaan Özdemir 22 Şubat 1979 tarihinde aslen İzmir’de dünyaya gelmiştir. Balık burcudur. Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur. Müzik eğitimini dünyanın en zor çalgılarından birisi olarak kabul edilen Korno bölümü ile tamamlamıştır. Müzikal kariyeri’ne İzmir Senfoni, İzmir Opera ve Antalya Opera Orkestraları’nda çalışarak adım atmıştır.

Eflatun albüm çalışmaları;

Antalya Opera Orkestrası’ndan istifa ettikten sonra İstanbul’a taşınmış ve albüm çalışmalarına başlamıştır. 2010 senesinde Cennette Bir Akşamüstü isimli albümün çıkış şarkısı yine aynı isimle olmuştur. Bu şarkıda mors alfabesini kullanan Eflatun dünyada bir ilke imza atan isim olmuştur. Yapmış olduğu besteler bir çok usta ve ünlü sanatçı tarafından seslendirilmiştir. Bunlardan bazıları ise Mustafa Sandal, Burcu Güneş, Mustafa Ceceli ve Gülben Ergen‘dir. 2012 senesinde 2. albümü Çıkmaz Sokaklar’ı müzik severler ile buluşturmuş ve bu şarkıyı güzel sanatçı Burcu Güneş ile birlikte seslendirmiştir. Bir dönem Tan Sağtürk Akademi İstanbul Çekmeköy’de Bestecilik Atölyesi bölümünde bir çok genç yeteneğe yardımcı olmuş ve eğitim vermiştir.

Başarılı sanatçı İzmir doğumludur ancak aslen İzmirlimidir sorusunun cevabına ulaşılamamıştır. Evli olan başarılı sanatçının bu evliliğinden Lila isminde bir kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz