Efekan Can

1

Efekan Can son dönemlerin en başarılı oyuncuları arasında gösterilmektedir. Show Tv ekranlarınd yayınlanan Kahraman Babam dizisinde Furkan karakterini canlandırmaktadır. Her geçen gün ciddi bir hayran kitlesine ulaşan ünlü isim hakkında bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? sevgilisi kim? Kısaca hayatı, oynadığı sinema ve diziler, biyografi bilgileri.

Efekan Can Kimdir? Nereli?

1994 yılının Ocak ayında dünyaya gelen yakışıklı isim aslen Bilecik’lidir. Bilecik Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü mezunu oyuncu, Atölye Craft’ta Oyunculuk eğitimi almıştır. Diğer bir yandan İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitütüsü’nde Tedarik Zinciri ve Yönetimi üzerine Yüksek Lisans yapmıştır.

Bilecik’de yaşadığı dönemde İstanbul’a gitmek için bir bahane aradığını ardından İstanbul Üniversitesi’nde yüksek lisans kazandığını belirtmiştir. O dönemde müzik yapmaya karar vermiş ancak asıl hayalinin oyuncu olmak olduğunu dile getirmiştir. Yüksek Lisans yaptığı dönemde oyunculuk dersleri almış o süreçte menajeri Ufuk Ergin ile tanışmıştır.

Hakkında Gerçekler:

1 – Sevgi ile büyümüş, sürekli enerji dolu, yaptığı işi özenle yapmakta ve emek veren bir karaktere sahip.

2 – Hayvanları ve spor yapmayı çok sevmektedir. Uyku düzenine oldukça dikkat etmekte ve sağlıklı beslenmeye özen göstermektedir.

3 – Çocukluğunda müzisyen olmak isteyen Efekan Can ‘ın en beğendiği Türk oyuncular Çetin Tekindor ve Haluk Bilginer‘dir.

4 – Çok kitap okuyan yakışıklı oyuncu özellikle okuduğu Horace Jim Graesley’in Kuşlar Cehennemde Şarkı Söyler mi? isimli kitabı herkese önermektedir.

5 – Bıkıp usanmadan Sting Shape of My Heart dinleyebileceğini sözlerine eklemiştir.

6 – Batuhan Sevimo’nun müzik video klibinde oynamıştır. Batuhan Sevimo yakın arkadaşıdır.

7 – YouTube’un ilk Espor dizisi olan Tam Kafadan ‘da rol almış ve Demir karakterini canlandırmıştır.

8 – DC ve Marvel’in çizgi romanlarını çok sevmekte, küçük çaplı bir de koleksiyonu bulunmaktadır.

9 – Profesyonel güreşçi olduğu belirtilen ünlü oyuncu ayrıca voleybol ve basketbol sporları ile de ilgilenmektedir.

Efekan Can Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.79 cm, kilosu 70, saç rengi kahverengi, göz rengi ela ve burcu oğlak. @efekancann olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 111bin civarındadır. Oyunculuk dışında solist ve söz yazarı kimliği ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Socia Entertainment & Gcma bünyesinde oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

Oynadığı sinema ve diziler:

Ufak Tefek Cinayetler (Serhan Aksak gençliği), Tam Kafadan, Öğretmen (Tuğrul), Azize (Kuzey Alpan) ve Kahraman Babam (Furkan).

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz