Edip Tepeli

0

Edip Tepeli hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? nereli? evli mi? eşi kim? boyu, kilosu, oynadığı diziler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1989 yılının Nisan ayında İzmir’de dünyaya gelmiş, aslen de İzmir’lidir. Boyu 1.80 cm, kilosu 75, burcu ise boğa’dır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. İzmir’de şarküteri üzerine bir aile şirketi bulunmaktadır. Gelenekçi bir aile oldukları için beklenenin onun da kendi işlerini devam ettirmesi olduğunu, bu nedenle yaz aylarında dedesi, babası ve amcaları ile birlikte esnaflık yapmıştır. Esnaflığın ise günümüzde oyunculuğuna nasıl bir katkısı olduğunu yeni anladığını, ama o yıllarda da her zaman tiyatronun hayatında yer aldığını dile getirmiştir.

İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusu, aynı zamanda Siyah Beyaz ve Renkli, Emek Sahnesi’nde çalışmış, 2 sene Emek Sahnesinde büyük keyif ile oynadığı Küskün Müzikal’de rol almıştır. Ayrıca Pınar Yıldırım ile beraber yönettiği Nazım Hikmet Memleket’teyi seyirci ile buluşturmuştur. Diğer bir yandan Şehir Tiyatroları’nda İstanbul Efendisi ve Sırça Hayvan Koleksiyonu oyunlarında yer almıştır.

Evli mi? eşi kim?

Eşi, Çocuklar Duymasın dizisinde Duygu karakteri ile ekran severlerin tanıdığı Ayşecan Tatari‘dir. 2017 yılında Amerika New York’ta evlenmiştir.

2015 yılında, Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Genç Kuşak Sanatçısı seçilmiştir. Son olarak sıkı bir Galatasaray taraftarı da olduğunu belirtebiliriz.

İlk dizi deneyimini Kurt Seyit ve Şura isimli dizide gerçekleştirmiştir. 2019 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan Sefirin Kızı isimli dizide Kavruk Ömer karakterini canlandırmıştır.

Edip Tepeli oynadığı diziler

2014 – Kurt Seyit ve Şura 2. Sezon
2017 – Yıldızlar Şahidim (Harun)
2018 – Hayati ve Diğerleri (Üzeyir)
2018 – Seni Kimler Aldı (Sinan)
2019 – Sefirin Kızı (Kavruk Ömer)

Oynadığı sinema filmleri;

2017 – Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı
2018 – Yaşamayanlar (Şişman)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz