Ayşecan Tatari

Ayşecan Tatari ekran severler tarafından Çocuklar Duymasın dizisinde canlandırdığı Duygu karakteri ile tanınmıştır. Hakkında merak edilen doğum yeri, evliliği, oyunculuk kariyeri, boyu, kilosu, burcu gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Doğum yeri, burcu, boyu;

9 Mart 1989 yılında aslen İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Boyu 1.64, burcu ise Balık’tır. Ayşecan Tatari’nin annesi ise usta oyuncu Aliye Uzunatağan‘dır. Baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Ekran deneyimini ilk olarak 11 yaşında iken Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan bir çocuk programında sunucu olarak tatmıştır.

Ayşecan Tatari Oyunculuk ve eğitim hayatı;

Evdeki Yabancı isimli dizide Nazlı karakteri ile oyunculuk serüvenine adım atan oyuncu, asıl yükselişini Çocuklar Duymasın dizisinde Duygu karakteri ile gerçekleştirmiştir. Çocuklar Duymasın dizisinin ardından uzun bir dönem ekranlara veda etmiş, eğitimini sürdürmek için Amerika’da uzun yıllar kalmış ve 2015 yılında Türkiye’ye dönüş yapmıştır.

İtalyan Lisesi’nden mezun olmuş, lise eğitiminin ardından yüksek öğrenim için Amerika’ya gitmiştir. 2.5 sene New York’ta Stella Adler Studio of Acting’de okumuş, 2012 senesinde ise Dot ekibinin Sarı Ay isimli oyunu ile tiyatro’da sahne almıştır. Eğitimin ardından tekrar Türkiye’ye dönen güzel oyuncu dergi kapaklarında yer almış ve çeşitli fotoğraf çekimlerine katılarak hayranları ile tekrar buluşmuştur.

Oynadığı sinema ve diziler;

1992 – Tatar Ramazan Sürgünde (Sinema filmi)
2000 – Evdeki Yabancı (Nazlı Cankat)
2002 – Çocuklar Duymasın (Duygu)
2004 – Çocuklar Ne Olacak (Duygu)
2014 – Yılanların Öcü (Gülmisal)

5 Haziran 2017 tarihinde kendisi gibi oyuncu olan Edip Tepeli ile New York’ta evlenmiştir. Edip Tepeli Şehir Tiyatrolarında oyuncudur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz