Eda Ece

0

Eda Ece uzun senelerdir televizyon ekranlarında rol aldığı başarılı projeler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Genç yaşında rağmen bir çok proje de rol alan güzel isim hakkında merak edilenler. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Eğitimi, Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Eda Ece Kimdir? Nereli?

Eda Ece tiyatrocu, sinema, film, dizi oyuncusu. 1990 yılının Haziran ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu aslen İstanbul doğumludur. Annesi ev hanımı, babası ise Elektrik Mühendisi’dir. Üç kız kardeştir ve ailenin en küçük kızı’dır. 2 ablası da evlidir, ablaları ile arasında birisiyle 9, diğeriyle 7 yaş farkı vardır.

İstanbul Şişli Terakki Lisesi ve ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Günümüze kadar İngilizce ve Türkçe bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır. Almanca ve İngilizce bilmektedir.
Eda Ece3 jpg

Eda Ece Boyu, Kaç Yaşında?

Eda Ece 1.68 boyunda ve 33 yaşındadır. Doğum tarihi 20 Haziran 1990. Kilosu 52, saç rengi sarı, göz rengi yeşil, burcu ise ikizler’dir. Ekran severler tarafından özellikle 2011 senesinde rol aldığı Pis Yedili isimli dizi ile tanınmıştır.

Rol Aldığı Sinema ve Diziler:

Beni Böyle Sev (Zeyno), İlişki Durumu : Karışık (Elif) Mihriban, Hayat Bilgisi, Aşkın Mucizeleri, Bez Bebek, Mahpeyker Kösem Sultan. Adını Feriha Koydum, Kızım İçin, Kocan Kadar Konuş, Deli Dumrul, Görümce, Kocan Kadar Konuş: Diriliş, Mahrumlar, Ali Ekber Cevahir, Salur Kazan: Zoraki Kahraman, Yol Arkadaşım, Deliha 2. Yasak Elma (Yıldız Yılmaz).
Eda Ece2 jpg

Eda Ece Hakkında Gerçekler:

1 – İlkokul birinci sınıftan itibaren tiyatro kolunda yer almış, Lise sona kadar sürekli olarak sahne almıştır.
2 – Kendisine uğur getirdiğine inandığı herhangi bir eşya veya uğuru yoktur.
3 – Oyunculuk adına kuralları vardır. Ancak oyunculuğun gerektirdiğini de yapmak gerektiğini düşünmektedir.
4 – Kalabalık fobisi vardır.
5 – En sevmediği özelliliği kontrol hastalığı.
6 – Hiç estetiği yoktur.
7 – Sürekli olarak spor dergilerinden kendisine kapak teklifleri almış ancak, spor yapmayı pek sevmediği için reddetmiştir.
8 – Astronomiyi seviyor. Eda Ece Diş fırçalama konusunda inanılmaz titiz ve hassastır.
9 – Bonkör, çok iyi bir insan, cömert, zeki, çok tatlı ve yardımsever bir karaktere sahiptir.
10 – Çalıştığı tüm yönetmenlerin baskılarına rağmen kilo vermeyi reddetmiştir.
11 – İlişkide en önemli aradığı özellik arkadaş olmaktır. Eğlenmek, gülmek, flörtten ötesi, sinema, tiyatroya gitmek ve yurtdışına gezmek ister.
12 – Tam bir Binnur Kaya hayranıdır, ayrıca Nurseli İdiz‘i de çok sevmektedir.
13 – Zeki ve akıllı olduğunu, Pratik zekasını sevdiğini ve işinde avantajlarını gördüğünü, hızlı düşündüğünü dile getirmiştir.
14 – Okul hayatı boyunca sevgilisi olmamıştır. 18 yaşından sonra erkek arkadaşı olmuştur. Romantik olmadığını, erkeklerle kanka olduğun belirtmiştir.
15 – Vücudunda 3 dövmesi bulunuyor. Anlamı ise 3. çocuk olması, diğeri okul, diğeri ise kapı numarası. Eda Ece dövmesini ise Londra’da yaptırmıştır.
16 – Doğa yı çok seviyor. Yaz denince ilk aklına gelen şey Deniz’dir. Mutluluğun anahtarı Tatil, en sevdiği oyun Sessiz sinema ve Tabu.
17 – Olmazsa olmazı telefon, Playlist’inde vazgeçemediği şarkılar ise Sena Şener’in tüm şarkıları.

Ece Ece Evlendi, Eşi Kim?

Eda Ece uzun süredir Anadolu Efes Spor Kulübü’nde oynayan basketbolcu Buğrahan Tuncer sevgiliydi. Ardından 2023 yılında başarılı basketbolcu ile dünya evine girmiş ve evlenmiştir.

Resmi instagram hesabı @eda.ece ‘dir, günümüz itibariyle takipçi sayısı 7,6milyon civarındadır. https://gayesokmen.com oyunculuk bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.
Eda Ece1 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz