Ece Yüksel

Ece Yüksel Kanal D ekranlarında yayınlanan Yargı isimli dizi de canlandırdığı İnci Erguvan karakteri ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Güzel oyuncu hakkında ekran severler tarafından merak edilen soruların cevapları. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Ece Yüksel Kimdir? Nereli?

1997 doğumlu olan başarılı isim Ece Yüksel sinema, tiyatro ve dizilerde oyuncu olarak kariyerini sürdürmektedir. İstanbul’da dünyaya gelen güzel oyuncu Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. 2014 senesinde Craft Oyunculuk Atölyesi’nde eğitim almış, Üniversite eğitiminin son senesinde Hollanda’da Erasmus öğrencisi olmuştur.

İlk zamanlarda ailesi her ne kadar oyuncu olmasına sıcak bakmasada ondaki yetenek ve istek neticesinde desteklemeye karar vermişlerdir. İlerleyen yıllarda ise ailesini gururlandırmayı başaran ünlü isim her ödül töreni olduğunda artık ailesinin kendisinden de daha heyecanlı olduklarını dile getirmiştir.

Oyunculuğa henüz çocukluk yıllarında heveslenmiş, küçükken enerji dolu bir çocuk olduğunu, taklit yapmaktan ise büyük keyif aldığını belirtmiştir. Oyunculuk için ailesine bir hayli ısrarcı davranan Ece Yüksel, daha sonra ailesi tarafından henüz 7 yaşında iken tiyatro kursuna gönderilmiştir. İlerleyen süreçte ise yeteneği keşfedilmiş ve oyunculuk ajansına yönlendirilmiştir. Kısa süre sonrada sinema ve dizilerde boy göstermeye başlamıştır.

İlk dizi oyunculuk deneyimini Bıçak Sırtı isimli dizi ile gerçekleştiren Ece Yüksel, daha sonra Av Mevsimi adlı sinema filminde Cem Yılmaz’ın canlandırdığı İdris karakterinin kızını canlandırmıştır. Nefesim Kesilene Kadar adlı film ise oyunculuk anlamında hayatının dönüm noktası olmuştur. Bu filmin ardından Adana Film Festivali’nden ‘Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü’nü almıştır. Ödülden sonra ailesi oyuncu olmasına iyice ikna olmuştur.

Ece Yüksel Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Güzel oyuncu Ece Yüksel 24 yaşında ve 1.67 boyundadır. Göz ve saç rengi kahverengi’dir. Resmi instagram hesabını @eceyuksel kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Ezgi Baltaş Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürüyor. Resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 47,5bin civarındadır.

Ece Yüksel Oynadığı Diziler:

Özellikle Yargı dizisinde İnci karakteri ile dikkatleri üzerine çeken Ece Yüksel en Mert Yazıcıoğlu, Pınar Deniz, Alina Boz, Selahattin Paşalı ve İpek Filiz Yazıcı gibi isimlerinde rol aldığı Aşk 101 dizisinin ise 2. sezon oyuncuları arasına dahil olmuştur. Güzel oyuncunun rol aldığı diğer diziler ise şu şekildedir.

Güldünya
Bıçak Sırtı (Ömür)
Kiraz Mevsimi
Kara Sevda – (Eda)
Yargı – (İnci Erguvan)
Aşk 101 (2. sezon) – (Elif)

Ece Yüksel Oynadığı Sinema Filmleri:

Av Mevsimi (Pelinsu)
Çekmeceler
Bağlılık Aslı
Davetsiz Misafir
Kız Kardeşler (Nurhan)
Nefesim Kesilene Kadar (Funda)
Ece Yuksel yan

Hakkında Gerçekler:

Umudunu hiç bir zaman kaybetmeyen bir karaktere sahiptir. Ayrıca umut ve azim olduğu sürece başarılamayacak bir şey olmadığına inanmaktadır.

Hayatının en mutluluk duyduğu dönemlerinden birisi Nefesim Kesilene Kadar adlı filmin ardından aldığı Umut Veren Oyuncu Ödülü olmuştur.

En büyük hayali Uluslararası bir yapımda rol almak.

Kız Kardeşler adlı film sonrasında Berlin Film Festivali’nde ana yarışmada kırmızı halıda yürümüştür.

Ukulele ve piyano çalmaktadır. Enstrümanları denemek ve müzik ile vakit geçirmekten büyük keyif almaktadır. Ayrıca el işi gibi birşeyler üretmek ve yapmayı da çok sevmektedir.

Ödülleri:

* 22. Altın Koza Film Festivali – Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu ödülü (Nefesim Kesilene Kadar)

* 19. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali – Genç Cadı ödülü (Nefesim Kesilene Kadar)

* 21. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri – Ekrem Bora Umut Veren Oyuncu ödülü (Nefesim Kesilene Kadar)

* 14. Batum Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülünün de sahibi olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz