Ece Bozkaya

0

1989 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu Ece Bozkaya Tuzla Behiye Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesini tamamlamış ardından Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü’nden mezun olmuştur. Burcu Boğa’dır.

12 sene Royal Academy of Dancing’de klasik bale yapmış ve sınavlara girerek sertifikalar almıştır. 5 yıl aynı dönemde piyano dersleri alan Ece Bozkaya ayrıca üniversite eğitimi boyunca İstanbul Maslak TİM Show Center ile birlikte bir çok sahnede çocuk tiyatrosu yapmıştır.

Mezuniyetin ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvarı Oyunculuk Bölümünü kazanmıştır.

Bugüne kadar Bulutların Ötesinde, Güneşi Beklerken, Muhteşem Yüyzıl, Paramparça ve Sen Kimsin isimli projelerde rol almıştır. 2 yıl Rock Fm’de Rabarba isimli programın konuk sunucusu olarak yer alan Ece Bozkaya 2015 yılında Tiyatro OPS’da Oyuncu, Yönetmen Nefrin Tokyay’ın yönettiği oyunda yönetmen yardımcılığı yapmıştır. Diğer bir yandan Müdat Gezen San. Merkezinde 3 yıl dramaturji üzerine Nefrin Toktay’ın asistanlığını üstlenmiştir.

Ekranlarda özellikle 2017 yılında Trivago şirketinin reklamlarında Türkiye’nin yüzü olarak yer alarak dikkatleri üzerine çekmiştir. Güzel oyuncu günümüzde ise Aslan Ailem isimli dizide Ece Dinçer ismi oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz