Dilek Bozkurt

Dilek Bozkurt Yalnız Kalpler isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Güzel oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca oyunculuk kariyeri, biyografi ve hayatı.

Dilek Bozkurt Kimdir?

Dilek Bozkurt oyuncu, tiyatrocu. Üç kardeştir. Babası Şinasi Bozkurt Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Erdemir’den emekli olmuş bir isimdir.

Hacettepe Üniversitesi daha sonra Marmara Üniversitesi ve Eskişehir Üniversitesi tiyatro bölümlerine girmiş eğitim görmüştür. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan başarı ile mezun olmuştur. Daha sonra Yüksek Lisans yapan başarılı isim uzun seneler Ankara Devlet Tiyatrosu bünyesinde çalışmalarını sürdürmüştür.

2014 yılında Türk tiyatrosunun unutulmaz isimlerinden Baykal Saran adına düzenlenen yılın tiyatro sanatçısı ödülünün sahibi olmuştur. “”Baykal Saran Yılın Tiyatro Sanatçısı” ödülü.

Dilek Bozkurt Nereli?

Dilek Bozkurt aslen Zonguldak Ereğli doğumludur.

Yer aldığı projelerden bazıları ise, Tamirci, Keşanlı Ali Destanı, Bürokratlar, Rumuz Goncagül, Atinalı Timon, Yerma, Elele, Türkmen Düğünü, Kaçsam Bırakıp, Kayıplar, Teneke gibi projelerde rol almıştır.

2023 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanan Yalnız Kalpler adlı dizi için kamera karşısına geçmiştir. Dizi de ayrıca, Sena Şahin, Taygun Sungar, Elmas Evşen Topçuoğlu, Özlem Boyacı, Nermin Uğur, Elif Gülhan, Furkan Kapsız, Mehtap Öztepe, Ezel Salık, Yasemin Çıtak, Ceylin Ece Kavurkacı, Ayça Özvardar ve Serkan Melikoğlu gibi isimler de rol almıştır.

Dilek Bozkurt Kaç Yaşında?

Dilek Bozkurt 54 yaşındadır. Doğum tarihi 10 Ocak 1970, burcu ise oğlak’tır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz